Nadchodzi czterocalowy iPhone 5e? Apple może nas zaskoczyć

Według przecieków pochodzących z chińskiego portalu Apple zaprezentuje nowy model budżetowego iPhone'a. Telefon ma mieć czterocalowy ekran i podzespoły zbliżone do iPhone'a 6.

Branżowe media donoszą, że niemal pewna jest premiera nowego, budżetowego iPhone'a. Model o nazwie iPhone 5e (zamiast spodziewanego wcześniej iPhone'a 6c) miałby mieć ekran o przekątnej 4 cali, 1GB pamięci RAM i procesor A8. Wcześniej mówiło się o 2GB RAM i układzie A9, nie jest zatem jasne jak bardzo budżetowy będzie nowy model.

iPhone 5e będzie zapewne mocniejszy od zaprezentowanego w 2013 roku iPhone'a 5c. Z pewnością nie zabraknie nowości takich jak wsparcie dla usługi ApplePay, czujnika TouchID, układu NFC.

Przeczytaj też: HTC Desire 310 czyli smartfon za 500 zł.

 

Według wstępnych doniesień iPhone 5e ma kosztować równowartość 500 dolarów. Cena wydaje się wygórowana, ale decyzja o wprowadzeniu nowego modelu może być całkiem rozsądna. Apple odnotował w minionym roku aż 75% wzrost sprzedaży w Chinach . Część użytkowników może więc skusić się na mniejszego i tańszego iPhone'a, pomimo tego, iż smartfon wydaje się mieć nienajlepszy stosunek jakości do ceny. Z drugiej strony plan Apple jest ryzykowny, bo pierwszy budżetowy iPhone 5C nie był zbyt wielkim sukcesem - był jedynie o sto dolarów tańszy od "normalnego" iPhone'a. Tym razem różnica w cenie musi być wyraźniejsza.

Premiera iPhone'a 5e nastąpi prawdopodobnie wiosną.

Więcej o: