Dostawa w dniu zamówienia. Nowa usługa w Polsce

W kilku polskich miastach rusza nowa usługa umożliwiająca otrzymanie zamówionego towaru w dniu zakupów. Tego oczekujemy?

W Polsce rozpoczął działalność portal FurgonetkaDzis.pl, dzięki któremu mieszkańcy kilku polskich miast będą mogli otrzymać zamówiony przez internet towar w tym samym dniu. Na początku usługa dostępna będzie w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu (a także na trasie pomiędzy tymi miastami) oraz w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie.

Przeczytaj też: Niemiecki Amazon wysyła do Polski za darmo

Według harmonogramu umieszczonego na stronie sprzedawcy mogą zamawiać odbiór przesyłek nawet do godziny 18, a te będą dostarczone do klientów tego samego dnia przed 22. Szczegółowe godziny nadawania i odbierania przedstawia poniższa tabela.

Furgonetka

Fot. Grupa Furgonetka

 

Twórcy serwisu są przekonani, że w Polsce jest rynek na ekspresowe usługi tego typu.

Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że nawet ponad połowa kupujących online deklaruje gotowość do poniesienia dodatkowych kosztów, aby otrzymać przesyłkę w dniu złożenia zamówienia. Jest to o tyle ważny sygnał, że koszt usługi FurgonetkaDziś jest tylko o kilka złotych wyższy od opłaty za tradycyjną dostawę kurierską, która trwa 1-2 dni, czyli zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Cena jest stała, również w przypadku przesyłek międzymiastowych. - podaje serwis fp20.org.

Miejmy nadzieję, że serwis rozbuduje wkrótce swoje usługi umożliwiając skorzystanie z systemu ekspresowych przesyłek również mieszkańcom mniejszych miast.

Serwis nie opublikował jeszcze żadnego cennika. Koszty obsługi są ustalane indywidualnie z każdym sklepem.

Ile bylibyście skłonni dopłacić, by mieć upragniony przedmiot jeszcze tego samego dnia? W jakich sytuacjach zdecydowalibyście się na taką usługę? Prosimy o opinie.

Więcej o: