LG V10 dostępny w przedsprzedaży w Polsce

Multimedialny i społecznościowy LG V10 zawitał do Polski. Co w nim interesującego? Chociażby dwa wyświetlacze.

LG informuje o wprowadzeniu do Polski najnowszego smartfona - LG V10. To pierwszy model z nowej serii V.

Urządzenie ma kilka cech, które odróżniają je od większości konkurentów. Najbardziej rzucającym się w oczy rozwiązaniem jest dodatkowy wyświetlacz. Oprócz standardowego, o rozmiarze 5,7 cala i rozdzielczości  QHD (2560 x 1440 pikseli, 513 pikseli/cal) użytkownik ma do dyspozycji również mniejszy. Ekran umieszczony u góry telefonu (2,1 cala, 160 x 1040 pikseli) jest przeznaczony do wyświetlania powiadomień. Wyświetlacz można skonfigurować tak, by przy wyłączonym ekranie głównym pokazywał dane o pogodzie, godzinę, datę oraz stan baterii. Gdy ekran główny jest włączony, drugi wyświetlacz może zapewniać szybki dostęp do skrótów i ulubionych aplikacji. Dodatkowy moduł działa także podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. Może wyświetlać powiadomienia o przychodzących połączeniach lub wiadomościach SMS nie przesłaniając obrazu, dzięki czemu użytkownikowi wygodniej reagować na powiadomienia i połączenia.

Dodatkowy wyświetlacz w LG V10

Fot. YouTube/FuchsPhone

 

Przeczytaj też: Samsung Galaxy A3 (2016) i Galaxy A5 (2016) - ulepszone modele z udanej serii

 

Zastosowanie drugiego wyświetlacza wydaje się sensowne - producent deklaruje, że pozwala zaoszczędzać energię, bo użytkownik nie musi co chwile wybudzać urządzenia, by sprawdzać stan powiadomień.

Pozostała specyfikacja LG V10 wygląda dość zachęcająco:

  • Procesor: Qualcomm? Snapdragon? 808
  • Pamięć: 4 GB pamięci RAM LPDDR3 / 32 GB pamięci ROM eMMC / gniazdo kart microSD (maks. 2 TB)
  • Aparat: tylny - 16 MP z obiektywem o jasności F1,8 / optyczna stabilizacja obrazu OIS 2.0
  • przedni - 5 MP dwa obiektywy (standardowy o kącie widzenia 80 stopni / szerokokątny 120 stopni)
  • Bateria: 3000 mAh (wyjmowana)
  • System operacyjny: Android 5.1.1 Lollipop
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1 / NFC / USB 2.0

 

Ciekawy przedni aparat

Producent twierdzi, że za pomocą LG V10 można robić dobrej jakości szerokokątne zdjęci dzięki dwóm przednim aparatom o rozdzielczości 5MP. Jeden z nich wyposażono w standardowy obiektyw o kącie widzenia 80 stopni, do standardowych zdjęć selfie. Drugi, z obiektywem o kącie widzenia 120 stopni, pozwala na wykonywanie zdjęć szerokokątnych, np. z większym obszarem tła lub grupą znajomych. LG postanowiło też wyposażyć V10 w funkcje związane z aparatem znane z flagowego modelu LG G4. Chodzi o tryb ręczny, który daje większe możliwości użytkownikowi zarówno podczas tworzenia zdjęć jak i filmów.

Specjalnych funkcji związanych z multimediami jest w LG V10 naprawdę dużo. Są wśród nich rozwiązania takie jak Steady Record (zoptymalizowana pod kątem nagrywania filmów stabilizacja obrazu), Snap Video Mode - pozwala szybko zmontować jeden film z wielu krótszych nagrań, 15-Sec. Auto Edit, służy do tworzenie 15-sekundowych klipów poprzez automatyczną eliminację nieostrych klatek oraz statycznych scen.

Stalowa obudowa

Na uwagę zasługuje design - bryła telefonu wyraźnie nawiązuje do wcześniejszych modeli LG, V10 jest jednak wyposażony w dość nietypową obudowę, bo wykonaną ze stali  nierdzewnej SAE 316L. Jest trwała: stosuje się ją do produkcji narzędzi chirurgicznych oraz zegarków.

Cena i dostępność

Najnowszy smartfon LG V10 jest już dostępny w przedsprzedaży w sieci sklepów X-Kom, po czym pojawi się w ofertach operatorów Orange, Play i Plus i trafi na rynek otwarty do sklepów Saturn, Media Markt, Euro RTV AGD oraz Komputronik.

Sugerowana cena detaliczna to 2899 zł. LG V10 na polski rynek trafi w kolorze białym i czarnym.

LG V10 z pewnością wyróżnia się z tłumu. Z jednej strony czerpie z udanych rozwiązań zastosowanych w LG G4, z drugiej proponuje kilka ciekawych funkcji, które mogą okazać się przydatne w erze, w której chcemy tworzyć ciekawe i ładne zdjęcia oraz filmy. LG V10 jest dowodem na to, że LG wciąż ma ciekawe pomysły na swoje urządzenia. Miejmy nadzieję, że LG G5, którego premiera ma nastąpić już za miesiąc, okaże się jeszcze ciekawszym urządzeniem.

Więcej o: