Tak będzie wyglądać następca LG G4?

Do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące jeden z testowych modeli LG G5. Urządzenie jest niemal całkowicie zasłonięte przez specjalne etui, sporo jednak widać. Jakie wcześniejsze plotki się potwierdziły?

LG G5, jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku, jeszcze przed premierą jest obiektem licznych spekulacji. Dlatego branżowe media z zainteresowaniem odnotowały zdjęcia opublikowane przez portal Droid Life. Przedstawiają - najprawdopodobniej - prototypową wersję LG G5.

Przeczytaj też: LG Wine Smart - smartfon z klapką

LG G5Fot. za Droid Life

Urządzenie schronione w specjalnym euti nie zdradza wszystkich sekretów, wiele jednak udaje się potwierdzić. Po pierwsze LG G5 będzie wyposażony w podwójny aparat (jest widoczny z tyłu). Nie byłoby to specjalnym zaskoczeniem, bo właśnie taki jest jeden z głównych atutów dostępnego właśnie w Polsce LG V10.

W LG G5 powinniśmy też zobaczyć widoczny na prototypie okrągły czytnik linii papilarnych oraz, stające się standardem, łącze typu USB typu C. Najnowszy flagowiec LG będzie więc łatwiej ładować, umożliwi też szybszy transfer danych (na przykład filmów w maksymalnej rozdzielczości).

Jednego na zdjęciach nie udało się potwierdzić. Wcześniejsze doniesienia mówią bowiem o... wysuwanej baterii. Właśnie takie urządzenie było widziane przez "naocznego świadka" na którego powołuje się CNET Korea.

LG G5 ma więc szansę być jednym z najdoskonalszych smartfonów tego roku, godnym rywalem flagowców Samsunga i Apple. Potwierdzają to wcześniejsze doniesienia zdradzające potencjalne parametry LG G5. Premiera "następcy G4" będzie miała miejsce pod koniec lutego na targach MWC w Barcelonie. Oczywiście, będziemy na miejscu, więc możecie spodziewać się relacji z pierwszej ręki.

Więcej o: