Mała rewolucja w Sony. Co dalej z PlayStation?

Japoński gigant zwiera szyki. Wkrótce dojdzie do połączenia dwóch, dotąd niezależnych od siebie, oddziałów Sony. Ma to pomóc we wzmocnieniu marki PlayStation. Nie jest tajemnicą, że to właśnie popularna konsola jest obecnie flagowym produktem koncernu z Tokio.

Sony postanowiło połączyć ze sobą spółki Sony Computer Entertainment oraz Sony Entertainment Network i stworzyć  jeden wspólny podmiot o nazwie Sony Interactive Entertainment. Japoński koncern podkreśla, że pomoże tu firmie w dalszym rozwoju konsoli PlayStation, jak również usług i oprogramowania dla tego urządzenia.

Czytaj też: PlayStation 4 i Xbox One - nowa generacja niespełnionych obietnic

"Łącząc siłę sprzętu, oprogramowania, treści oraz usług sieciowych dla PlayStation, SIE będzie jeszcze silniejszym podmiotem, z jasnym celem, którym jest dalszy wzrost całego biznesu PlayStation" - podkreśla Andrew House, prezes Sony Interactive Entertainment.

PlayStation na pierwszym miejscu

Sony Computer Entertainment była dotychczas poboczną spółką Sony odpowiedzialną za wprowadzanie na rynek kolejnych generacji konsol PlayStation, jak również produkcję gier i oprogramowania na tę platformę. Spółka Sony Entertainment Network była z kolei odpowiedzialna za rozwój sieci PlayStation Network, sklepu PlayStation Store oraz innych cyfrowych usług, takich jak platforma PlayStation Plus.

Połączenie obydwu podmiotów wydaje się być logicznym ruchem. Szczególnie w obliczu coraz ostrzejszej rywalizacji konsoli PlayStation 4 z Xboxem One. Choć urządzenie Sony wciąż  dominuje na rynku (przynajmniej pod względem sprzedaży), to jednak konsola Microsoft konsekwentnie odrabia straty do japońskiego rywala. Więcej o zaciętej rywalizacji pomiędzy obydwiema platformami przeczytasz w naszym tekście.

Nowa spółka będzie miała swoją siedzibę w San Mateo (Kalifornia). Zmiany wejdą w życie 1 kwietnia, gdy japońskie firmy rozpoczną swój rok biznesowy.

Oto najlepsze gry retro. Czy jeszcze je pamiętasz?

Heroes of Might & Magic III

Więcej o:
Komentarze (8)
Mała rewolucja w Sony. Co dalej z PlayStation?
Zaloguj się
 • niviuk

  Oceniono 7 razy 5

  PlayStation potrzebuje na ożywienie mocnego tytułu, czegoś co 30-40 latkowie wspominają z nostalgią, np. remake 'The Last Ninja' z C64.

 • czupakabralbn

  Oceniono 8 razy 4

  PS4 sam w sonie jest ok, nawet ceny gier tak bardzo nie odstraszają, można kupować używane w przystępnej cenie, ale to że za możliwość grania w sieci trzeba płacić to jest delikatnie mówiąc qu... przegięcie

 • laughterline

  Oceniono 1 raz 1

  "1 kwietnia, gdy japońskie firmy rozpoczną swój rok biznesowy" chyba większość dużych korporacji rozpoczyna wtedy swój rok fiskalny, nie tylko Japończycy...

 • jakis_gosc01

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to sprawi, że konsole w końcu nie będą przestarzałe technologicznie już w dniu premiery i będzie się ukazywało na nich więcej dobrych gier?

 • cocks

  0

  Nie możliwe? :) Przecież w DNA Sony jest rywalizacja pomiędzy działami wewnątrz firmy :) Jak oni sobie poradzą ze współpracą ze sobą :)

 • satoszi

  0

  Błąd w drugim akapicie "Sony Computer Entertainment "

 • vinz3

  Oceniono 5 razy -3

  Diablo III soul reaper - niezła rzeź:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX