"Lubię to" przestanie niepodzielnie rządzić na Facebooku już w ciągu najbliższych tygodni

"Kocham to", "Haha", "Super", "Wow", "Smutny" oraz "Wkurzony" mają uzupełnić funkcje przycisku "Lubię to" na Facebooku.

Nowe przyciski mają umożliwiać wyrażanie innych emocji, niż stary "Lubię to". I nic dziwnego, w końcu na Facebooku dzielimy się często także treściami, które wywołują w nas gniew, smutek, zadziwienie albo po prostu wielką radość.

Nowe funkcje będą wyszczególnione pod wpisami w wersji desktopowej, ale nie mobilnej Facebooka. Tam pojawiać się będą po dłuższym naciśnięciu "Lubię to".

Przycisk Fot. Facebook

Chris Cox, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów, stwierdził, że wybór tych konkretnych sześciu przycisków nie jest przypadkowy. Zanim zdecydowano się właśnie na nie pracownicy Facebooka analizowali komentarze i wyrażane w nich reakcje, by dowiedzieć się jakie są najczęściej wyrażane emocje.

Jak informuje Bloomberg Businessweek, nowe przyciski mają pojawić się na Facebooku w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Więcej o:
Komentarze (7)
"Lubię to" przestanie niepodzielnie rządzić na Facebooku już w ciągu najbliższych tygodni
Zaloguj się
 • pantruskawka

  Oceniono 15 razy 15

  Podobno dla polaków wprowadzony zostanie dodatkowy przycisk: "spoglądam zawistnie ;>"

 • aamg

  Oceniono 9 razy 9

  Nadal nie ma "zazdroszczę", a tak prosiłam... ;)

 • kolpik124

  Oceniono 16 razy 6

  Nie wiem kto pierwszy przetłumaczył fejsbukowe "Like it" jako "lubię". W każdym razie tłumaczenie mocno drewniane. "like it" przecież oznacza także "podoba mi się to", a to jest przecież znacznie zgrabniejsze i adekwatniejsze. W języku polskim oglądając ciekawy film, oglądając wystawę, słuchając mistrzowskiego wykonania utworu albo czytając dobry tekst, mówimy przecież "podoba mi sie", a nie "lubię" koncert czy obraz. Słowa "lubię" można użyć do oddania stosunku do kompozytora czy twórcy danego tekstu/dzieła, nie powiem natomiast w tym kontekście, że ten twórca mi się podoba, bo ma to zupełnie inny wydźwięk niż ocena jego twórczości.

 • r1234_76

  Oceniono 2 razy 2

  Zwłaszcze przycisk wkurzony by się przydał. Bo są takie newsy, że klikać "Lubię to" jest po prostu wkrzurzające samo w sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX