Facebook to potęga. Znakomite wyniki kwartalne. Giełda znów kocha Zuckerberga

Facebook opublikował najnowsze wyniki finansowe. W ostatnim kwartale zysk netto amerykański spółki wzrósł aż o 120 proc. do ponad 1,5 mld dolarów. W handlu posesyjnym akcje Facebooka wystrzeliły w górę o 13 proc.

To była znakomita końcówka roku dla Marka Zuckerberga i jego Facebooka. W IV kwartale amerykańskie gigant wypracował 5,84 mld dolarów przychodu (wzrost o 52 proc. r/r/) oraz 1,56 mld dolarów zysku (wzrost o 120 proc.) Przełożyło się to na 0,79 dolara zysku na akcję.

Czytaj też: To jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Faceboka

Te informacje zdecydowanie ucieszyły inwestorów. Po zamknięciu wczorajszej sesji na parkiecie w Nowym Jorku wartość akcji Facebooka wystrzeliła w górę o 12 proc. osiągając poziom 105 dolarów

Ten sukces, to  efekt dynamicznego wzrostu liczby użytkowników najpopularniejszych usług amerykańskiej firmy -  WhatsApp'a, Instagrama i Messengera, a przede wszystkim samego Facebooka.

Liczba użytkowników FacebookaFacebook.com

W 2015 z tego serwisu każdego dnia korzystało 1,04 mld osób (wzrost o 17 proc. r/r). 934 mln użytkowników codziennie korzystało z aplikacji mobilnej (wzrost o 25 proc.). Miesięcznie, Facebooka odwiedzało natomiast 1,59 mld osób (wzrost o 21 proc.)

Przez niemal cały ubiegły rok koszty ponoszone przez Facebooka dystansowały osiągane przez spółkę przychody. Miało to związek ze wzrostem zatrudnienia licznymi inwestycjami, choćby w projekty związane z wirtualną rzeczywistością (Oculus) i sztuczną inteligencją.

W ostatnim kwartale ta dynamika uległa zmianie. Przychód wzrósł o 52 proc. do 5,84 mld dolarów, podczas gdy wydatki wzrosły jedynie o 21 proc.

Więcej o:
Komentarze (35)
Facebook to potęga. Znakomite wyniki kwartalne. Giełda znów kocha Zuckerberga
Zaloguj się
 • bfont

  Oceniono 32 razy 24

  A niech sobie zarabia. Należałoby jednak wspomnieć, że nie na mnie, bo ja facebookowi nic nie płacę, a na reklamodawcach. Mówiąc krótko bardzo dobry biznes ;) Tylko pozazdrościć.

 • obrain

  Oceniono 24 razy 12

  Wolałbym się dowiedzieć ile zarabia na mnie państwo gdy tankuje paliwo i kupuję chleb..?
  Wtedy miałbym pewność że zarabia NA MNIE a nie świadcząc dla mnie usługę.

 • dorbi

  Oceniono 14 razy 10

  Wiem, że Zuker ma mnóstwo hejterów bo jest Żydem ale ja go lubię. Ma fajną żonę, z którą ma dziecko, ciekawe pomysły, a ludzie chcą u niego pracować. Jest młody i jeszcze dużo przed nim. Nie gwiazdorzy i ma plan na siebie oraz na dalszy rozwój firmy. FB nie jest doskonały ale połączył ludzi z całego świata, czasami bardzo dziwnych. Kiedy pierwszy raz zainstalowałem GG, a było to prawie 20 lat temu to od razu pomyślałem o aplikacji, która umożliwiłaby łączenie użytkowników online w jednym miejscu, wymianę plików, publikację zdjęć i filmów, tworzenie grup, itd. Zabrakło mi determinacji ale np. GG dało ciała przez pazerność, a Zuker powoli ale skutecznie parł do przodu. Dzisiaj może praktycznie wszystko co sobie wymarzy, a smartfony jeszcze mu w tym pomogły.

 • parazyd

  Oceniono 22 razy 10

  "Korzystasz z Facebooka?"
  - nie
  "Zobacz, ile zarabia na tobie serwis Zuckerberga"
  - nie muszę, łatwo obliczyć że zero
  Ha, oszczędzam i czas i pieniądze :-)))

 • hetman46

  Oceniono 9 razy 7

  A ja nie mam feis-zbuka,kredytu,ani smartfona . Czuję się naprawdę wolny :)

 • ssaassaa

  Oceniono 7 razy 7

  nie no, szał po prostu, 0,79 USD zysku na akcję o wartości 105 USD, czyli wskaźnik C/Z na poziomie 133 :)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 8 razy 6

  Na mnie nie zarobią, ale na innych czemu nie.

 • ulanzalasem

  Oceniono 7 razy 5

  "W 2015 z tego serwisu każdego dnia korzystało 1,04 mld osób"

  Na pewno osób ? A ile to podwójne, potrójne konta ? Ile to profile marek ? Przecież koncerny dla każdej marki mają często oddzielny profil, a produktów może być kilka do kilkudziesięciu. Np. należący do Agory Tok FM ma swój profil, a niektóre poszczególne audycje swoje osobne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX