Google ulepsza aplikację Gmail. Smartfon staje się doskonalszym asystentem

Google wprowadza do aplikacji Inbox by Gmail funkcję, która ma ułatwiać wyszukiwanie informacji w mailach. Czy to przydatne? Zobaczmy!

Gmail to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych na świecie i jeden z najważniejszych produktów Google. Aplikacja Inbox, która jest alternatywą dla standardowego Gmaila , zyskuje właśnie bardzo ciekawą funkcję, którą firma  opisuje na swoim blogu.

Przeczytaj też: Nie dziel się z nikim swoim kontem Gmail. Czym to grozi?


Google umożliwia znacznie łatwiejsze wyszukiwanie informacji zawartych w poszczególnych mailach. Powiedzmy, że umówiliśmy się na spotkanie, wiemy, że jest w Londynie o 13. Zapomnieliśmy jednak adresu. Do tej pory szukalibyśmy maila po adresie nadawcy - wpisali jego imię i przeszukiwali poszczególne wiadomości.

 

Po zmianach cała procedura jest łatwiejsza. Wystarczy wpisać "Spotkanie w Londynie", a Gmail podsunie obrazek przedstawiający zdjęcie budynku, jego adres i zaproponuje wyświetlenie mapy. Analogicznie działać będą inne interakcje: kiedy wpiszemy "Rachunek telefon" Google wyświetli nam kwotę i link "Zapłać". W ten sam sposób poznamy numer lotu, kod rezerwacji w restauracji, czas dostarczenia spodziewanej paczki.

Nowa funkcja powinna korzystającym na co dzień z Gmaila ułatwić codzienne czynności. Dzięki zmianom w Gmailu smartfon staje się doskonalszym asystentem. Przynajmniej w teorii, bo korzystanie z funkcji Google będzie wymagać zmiany przyzwyczajeń.

8 dodatków do Gmaila, które musisz znać!

Gmail może być jeszcze lepszy!

Fotomontaż R. Kędzierski