Google ulepsza aplikację Gmail. Smartfon staje się doskonalszym asystentem

Google wprowadza do aplikacji Inbox by Gmail funkcję, która ma ułatwiać wyszukiwanie informacji w mailach. Czy to przydatne? Zobaczmy!

Gmail to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych na świecie i jeden z najważniejszych produktów Google. Aplikacja Inbox, która jest alternatywą dla standardowego Gmaila, zyskuje właśnie bardzo ciekawą funkcję, którą firma opisuje na swoim blogu.

Przeczytaj też: Nie dziel się z nikim swoim kontem Gmail. Czym to grozi?


Google umożliwia znacznie łatwiejsze wyszukiwanie informacji zawartych w poszczególnych mailach. Powiedzmy, że umówiliśmy się na spotkanie, wiemy, że jest w Londynie o 13. Zapomnieliśmy jednak adresu. Do tej pory szukalibyśmy maila po adresie nadawcy - wpisali jego imię i przeszukiwali poszczególne wiadomości.

 

Po zmianach cała procedura jest łatwiejsza. Wystarczy wpisać "Spotkanie w Londynie", a Gmail podsunie obrazek przedstawiający zdjęcie budynku, jego adres i zaproponuje wyświetlenie mapy. Analogicznie działać będą inne interakcje: kiedy wpiszemy "Rachunek telefon" Google wyświetli nam kwotę i link "Zapłać". W ten sam sposób poznamy numer lotu, kod rezerwacji w restauracji, czas dostarczenia spodziewanej paczki.

Nowa funkcja powinna korzystającym na co dzień z Gmaila ułatwić codzienne czynności. Dzięki zmianom w Gmailu smartfon staje się doskonalszym asystentem. Przynajmniej w teorii, bo korzystanie z funkcji Google będzie wymagać zmiany przyzwyczajeń.

8 dodatków do Gmaila, które musisz znać!

Gmail może być jeszcze lepszy!

Fotomontaż R. Kędzierski

Więcej o:
Komentarze (9)
Google ulepsza aplikację Gmail. Smartfon staje się doskonalszym asystentem
Zaloguj się
 • pardi

  Oceniono 17 razy 15

  chyba sobie jaja robicie... od ponad 6 miesiecy dostepna ...
  zmiencie redaktora

 • stefffon

  Oceniono 8 razy 4

  gmail z roku na rok jest coraz gorszy, coraz wolniejszy i coraz ciezej sie go uzywa. Google ma syndrom programisty co sie boja ze go zwolnia jak nie pozmnienia wszystkiego co miesiac niezaleznie czy to ma sens czy nie. Projekt interfacu uzytkownika i Ikonki tez chyba rysuje ten sam programista, bo nie wiadomo co do czego i wogole jest chaos.

 • 0

  Nie używam. To znaczy mam konto na gmail nawet dwa, ale apki nie używam. Nie przekonała mnie do siebie.

 • drakaina

  0

  Wolałabym, żeby ulepszyli znajdowanie konkretnych maili, tzn. żeby można było wpisać kombinację nadawca+słowo kluczowe i dostać niewielką liczbę trafień, wśród których będzie to, czego szukam, zamiast tego, co jest obecnie - albo przeszukiwania całej korespondencji z nadawcą, albo wszystkich maili, gdzie użyłam danego słowa. Jeśli teraz zacznę dostawać kretyńskie podpowiedzi z mapami itp., to rezygnuję z gmaila.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX