Nie zgadniecie nad czym pracuje LG. Takiego produktu nie ma nikt?

LG pracuje nad własnym systemem płatniczym. W odróżnieniu od Apple czy Samsunga będziemy jednak płacić nie smartfonem, ale i... kartą płatniczą LG.

Potwierdzają się zeszłoroczne doniesienia - LG pracuje nad własnym systemem płatniczym LG Pay. Do sieci wyciekły właśnie, za sprawą portalu ET News , zdjęcia, które dowodzą tego, że LG podchodzi do sprawy nieco inaczej, niż koreański rywal czy Apple. Płacić będziemy bowiem nie smartfonem, ale i tradycyjnie wyglądającą kartą płatniczą.

Przeczytaj też: Zwariowane innowacje NASA. Kiedyś byś w nie nie uwierzył!

 

LG Fot. za EZ News/GSM Arena

Będzie można do niej przypisać nasze tradycyjne karty kredytowe i płatnicze - do przechodzenia między poszczególnymi kartami służą strzałki (2). Miniaturowy ekran (1) znany jest z kart wprowadzonych chociażby przez jeden z polskich banków - wyświetla nazwę karty oraz jej stan i inne komunikaty.

Numerem 3 oznaczono port ładowania - jak wyjaśnia GSM Arena karta jest urządzeniem elektronicznym i wymaga ładowania. Być może jednak przeznaczenie układu jest inne.

LG podchodzi do kwestii płatności najprawdopodobniej w inny sposób niż Apple czy Samsung . Do płacenia nie służy smartfon, a o wiele bardziej poręczne urządzenie. Jeśli będzie ono w jakiś sposób połączone ze smartfonem (po to, by przesyłać odpowiednie potwierdzenia i inne dane), to może się okazać całkiem  ciekawym pomysłem. Dla mnie płacenie smartfonem wciąż jest jednak nieporęczne. Wolałbym, żeby drogi phablet nie wypadł mi z ręki, o co przecież nietrudno, gdy się spieszymy. Z chęcią przetestowałbym kartę LG.

Produkt, funkcjonujący w tej chwili pod nazwą White Card,  najpewniej zobaczymy na targach Mobile World Congress, które zamierzamy relacjonować z pierwszej ręki.

Rusza Samsung Pay - kolejny gigant próbuje namówić nas na płatności mobilne

6 przypadkowych wynalazków, które odmieniły świat

Niektóre wybalazki powstały przypadkiem

Fot. Jack Moreh/Stock Vault