Tak wygląda nowa siedziba Apple z lotu ptak. Postęp prac jest gigantyczny

Apple robi gigantyczne postępy na placu budowy swojego nowego kampusu. Budynek, który będzie przypominał wielki statek UFO nabiera kształtów.

Na YouTube pojawiło się kolejne nagranie wykonane za pomocą drona, które dokumentuje postęp, jaki dokonał się na placu budowy Campusu 2- nowej siedziby Apple. Budynek, który docelowo będzie przypominał gigantyczne UFO zaczyna nabierać konkretnego kształtu.

Przeczytaj też: Zaglądamy do kwatery głównej Google. WOW!

W nowej, kosmicznej siedzibie Apple komfortowe warunki pracy znajdzie 12 tysięcy osób. Będą miały do dyspozycji przeszło 260 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, z tego prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na laboratoria badawcze. Wewnątrz zmieści się także aula na 1000 osób. Pod powierzchnią gruntu ukryty będzie czteropoziomowy parking, a całość będzie miała swoje własne zasilanie - zwykła sieć elektryczna będzie traktowana jako zapasowa.

Warto zobaczyć jak szybko toczą się prace - dwa lata temu Campus 2 był jedynie dziurą w ziemi... Jak widać rekordowe zyski pozwalają budować w ekspresowym tempie. Oceniając kondycję Apple przez pryzmat jej nowego budynku można mieć pewność, że gigant z Cupertino długo jeszcze będzie gigantem, któremu nikt nie zagrozi.

via thenextweb.com