Tak wygląda nowa siedziba Apple z lotu ptak. Postęp prac jest gigantyczny

Apple robi gigantyczne postępy na placu budowy swojego nowego kampusu. Budynek, który będzie przypominał wielki statek UFO nabiera kształtów.

Na YouTube pojawiło się kolejne nagranie wykonane za pomocą drona, które dokumentuje postęp, jaki dokonał się na placu budowy Campusu 2- nowej siedziby Apple. Budynek, który docelowo będzie przypominał gigantyczne UFO zaczyna nabierać konkretnego kształtu.

Przeczytaj też: Zaglądamy do kwatery głównej Google. WOW!

W nowej, kosmicznej siedzibie Apple komfortowe warunki pracy znajdzie 12 tysięcy osób. Będą miały do dyspozycji przeszło 260 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, z tego prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na laboratoria badawcze. Wewnątrz zmieści się także aula na 1000 osób. Pod powierzchnią gruntu ukryty będzie czteropoziomowy parking, a całość będzie miała swoje własne zasilanie - zwykła sieć elektryczna będzie traktowana jako zapasowa.

Warto zobaczyć jak szybko toczą się prace - dwa lata temu Campus 2 był jedynie dziurą w ziemi... Jak widać rekordowe zyski pozwalają budować w ekspresowym tempie. Oceniając kondycję Apple przez pryzmat jej nowego budynku można mieć pewność, że gigant z Cupertino długo jeszcze będzie gigantem, któremu nikt nie zagrozi.

via thenextweb.com

Więcej o:
Komentarze (6)
Tak wygląda nowa siedziba Apple z lotu ptak. Postęp prac jest gigantyczny
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 8 razy 6

  czy nowe fony też będą w kształcie UFO ?
  :)

  P.S. brawo Apple, tak się dokonuje postęp - poprzez inwestycje, a nie dupcenie polityków ...

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 10 razy 2

  Życzę im jak najgorzej, oby skończyli jak Amstrad.
  To nie jest firma wolnorynkowa a drapieżny amerykański rekin próbujący zmonopolizować rynek patentami na kolor itp. Oby niczego nie wymyślili pierwsi bo nikt nigdy nie będzie mógł tego zrobić.
  Gdyby samoloty wynaleziono dziś rynek by musiał tworzyć jakieś dziwne produkty bo Apple by powiedział że to on wymyślił skrzydła i żaden konkurencyjny samolot nie może mieć skrzydeł. Nie mówiąc o tym że nie może się reklamować jako samolot.
  Apple to przykład do czego prowadzi wynaturzenie korporacyjne.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 1

  Pomijając absurdalne patenty takie jak na zaokrąglone rogi w obudowie telefonu to jakie to innowacje na świecie wprowadziło Apple aby mówić o ich siedzibie "świątynia technologii"?
  Od lat 80-tych nie wypuścili na rynek nic czego wcześniej już nie było.
  Bardziej by pasowało "świątynia marketingi i PR".

 • sylenth

  Oceniono 2 razy 0

  fajnie, niech wymyślają dla mnie kolejne ipnone'y plus i ipady pro cell

 • wiktormarzena

  Oceniono 4 razy -4

  ...sporo uchodźców się zmieści, bo nie wątpię, że z powodu przeludnienia ośrodków firma udostępni tymczasowo swoją siedzibę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX