To nie pączki królują dziś na Facebooku. Mark Zuckerberg ogłasza "Dzień Przyjaciela". Świętujecie?

Największy serwis społecznościowy na świecie po raz kolejny postanowił uczcić swoje urodziny tzw. "Dniem Przyjaciela". Z tej okazji użytkownicy Facebooka mogą obejrzeć specjalnie przygotowane filmy, których bohaterami są ich przyjaciele.
"Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Przyjaciela! Z okazji 12. urodzin Facebooka świętujemy przyjaźń, dlatego przygotowaliśmy ten film o Tobie i Twoich znajomych".

Taki komunikat przywitał dziś użytkowników Facebooka na całym świecie. O co chodzi? 4. lutego, to dzień, w którym Facebook tradycyjnie obchodzi swoje urodziny. W tym roku mija 13 lat od powstania tego internetowego fenomenu. W ubiegłym roku Mark Zuckerberg postanowił jednak, że nie będzie to dzień, w którym wszyscy powinni skupiać się na Facebooku, ale na... przyjaźni.

Czytaj też: Microsoft wydał 250 mln dolarów... na klawiaturę

Facebook

"Dziś mamy dzień, w którym świętujemy przyjaźń. To również dzień urodzin Facebooka, ale nie chodzi  tu o nas. Chodzi o przyjaźń" - napisał wówczas popularny "Zuck" na swoim profilu.

Today is a day to celebrate friends. It's also Facebook's birthday, but today isn't about celebrating us. It's about...

Posted by Mark Zuckerberg on  4 luty 2015

Facebook świętuje "Dzień Przyjaźni" prezentując użytkownikom krótkie klipy wideo. Podobnie jak w przypadku noworocznego "Year in Review", możemy edytować klip, podmieniać zdjęcia (np. gdy Facebook uzna za naszego przyjaciela kogoś, kto nim nie jest), a także udostępnić go znajomym.

"Dzień Przyjaciela" nie zrobi raczej takiej furory w Polsce jak obchodzony dziś tłusty czwartek. Nie zmienia to faktu, że inicjatywa Facebooka jest dość sympatyczna.