Lustro z Androidem? Tym zajmują się pracownicy Google'a w wolnym czasie

Max Braun, jeden z inżynierów Google'a, postanowił zbudować inteligentne łazienkowe lustro z systemem Android. Efekt jego prac jest niesamowity.

Inteligentne urządzenia oraz Internet rzecz stają się powoli integralną częścią naszego życia. Dziś, zwykła lodówka, piekarnik czy odkurzacz to zdecydowanie za mało. Producenci oferują nam więc inteligentną lodówkę, która sama zamówi brakujące produkty spożywcze, inteligentny piekarnik z wyświetlaczem prezentującym przepisy na ciasto też inteligentny odkurzacz, który przypomni nam, że nie sprzątaliśmy od tygodnia.

Czytaj też: Instagram - jak przeglądać zdjęcia w nowy sposób

Pracownik firmy Google Max Braun, postanowił pójść krok dalej i zbudować... inteligentne lustro. Swoim pomysłem podzielił się w serwisie Medium. Do tego celu Braun  wykorzystał dwukierunkowe lustro, wyświetlacz, panel kontrolny oraz kilka innych komponentów. Twórca przyznaje, że skonstruowanie urządzenia pochłonęło dużą ilość czasu, ale efekt końcowy jest niezwykły.

Lustro z Androidemfot. Max Braun

Tak właśnie prezentuje się obecnie łazienka Maxa Brauna. Wbudowany w lustro ekran wyświetla najważniejsze informacje z usługi Google Now - prognozę pogody, kalendarz, powiadomienia jak również aktualną godzinę. Niestety lustro nie oferuje interakcji poprzez dotyk.

Trzeba przyznać, że pomysł Brauna ma sens. Jeśli jakikolwiek przedmiot codziennego użytku powinien prezentować nam tego typu informacje, to jest nim właśnie łazienkowe lustro, z którego korzystamy każdego poranka i każdego wieczora. Jak wam podoba się projekt Brauna?