Lustro z Androidem? Tym zajmują się pracownicy Google'a w wolnym czasie

Max Braun, jeden z inżynierów Google'a, postanowił zbudować inteligentne łazienkowe lustro z systemem Android. Efekt jego prac jest niesamowity.

Inteligentne urządzenia oraz Internet rzecz stają się powoli integralną częścią naszego życia. Dziś, zwykła lodówka, piekarnik czy odkurzacz to zdecydowanie za mało. Producenci oferują nam więc inteligentną lodówkę, która sama zamówi brakujące produkty spożywcze, inteligentny piekarnik z wyświetlaczem prezentującym przepisy na ciasto też inteligentny odkurzacz, który przypomni nam, że nie sprzątaliśmy od tygodnia.

Czytaj też: Instagram - jak przeglądać zdjęcia w nowy sposób

Pracownik firmy Google Max Braun, postanowił pójść krok dalej i zbudować... inteligentne lustro. Swoim pomysłem podzielił się w serwisie Medium. Do tego celu Braun  wykorzystał dwukierunkowe lustro, wyświetlacz, panel kontrolny oraz kilka innych komponentów. Twórca przyznaje, że skonstruowanie urządzenia pochłonęło dużą ilość czasu, ale efekt końcowy jest niezwykły.

Lustro z Androidemfot. Max Braun

Tak właśnie prezentuje się obecnie łazienka Maxa Brauna. Wbudowany w lustro ekran wyświetla najważniejsze informacje z usługi Google Now - prognozę pogody, kalendarz, powiadomienia jak również aktualną godzinę. Niestety lustro nie oferuje interakcji poprzez dotyk.

Trzeba przyznać, że pomysł Brauna ma sens. Jeśli jakikolwiek przedmiot codziennego użytku powinien prezentować nam tego typu informacje, to jest nim właśnie łazienkowe lustro, z którego korzystamy każdego poranka i każdego wieczora. Jak wam podoba się projekt Brauna?

Więcej o:
Komentarze (16)
Lustro z Androidem? Tym zajmują się pracownicy Google'a w wolnym czasie
Zaloguj się
 • peterro9

  Oceniono 32 razy 28

  powinno jeszcze odpowiadac na fundamentalne pytanie:
  "lustereczko powiedz przecie kto jest najpiekniejszy na swiecie?"

 • tijeras66

  Oceniono 12 razy 10

  "Do tego celu Braun wykorzystał dwukierunkowe lustro," - prosciej i jasnie napisac: lustro polprzepuszczalne, lub po prostu weneckie. Angielskie two-way mirror (zwane takze ... one-way mirror) srednio w j. polskim funkcjonuje jako kalka.

 • hejadmin1

  Oceniono 14 razy 10

  Jakby sobie powiększył czcionkę, to by mógł sobie ebooki czytać siedząc na kibelku :)

 • tom_aszek

  Oceniono 16 razy 8

  "Jak wam podoba się projekt Brauna?"

  Super. Jeszcze tylko takie lustro na sufit sypialni (żebyśmy nie przegapili zmian na giełdzie budząc się i zasypiając na wznak), i na ścianę w kuchni (żeby szykując sobie obiad nie przegapić pilnego wezwania do firmy), i w WC naprzeciwko kibelka i...

  Lincoln zniósł niewolnictwo a oni wprowadzają je na nowo, tylko takie bardziej dobrowolne :)

 • sloik68

  Oceniono 13 razy 7

  a ja pracuje nad skonstruowaniem papieru toaletowego na androidzie. wytre nim konkurencje!

 • wajego

  Oceniono 16 razy 6

  Normalny człowiek po szkole napisałby: "skonstruowanie urządzenia pochłonęło dużo czasu".
  Gimbus napisał: "skonstruowanie urządzenia pochłonęło dużą ilość czasu".

 • lokator

  Oceniono 1 raz 1

  Włączniki i gniazdka zamontowane niezgodnie z przepisami BHP.
  Za blisko źródła wody.

 • Kuba Nagórski

  Oceniono 7 razy 1

  Fajnie, że Google bawi się w takie rzeczy - a nasza rodzima polska firma już sprzedaje ten produkt ( i nawet mam szczęście w projekcie uczestniczyć) www.abyssglass.com
  Tylko się cieszyć, że tak duży gracz widzi w tym przyszłość ;)

 • dorjacp

  0

  Czego to ludzie nie wola od pieniędzy.
  Pogodę widzę za oknem, a wiadomości... Lustro by długo nie wytrzymało - widzisz ryj swego unielubionego polityka (każdy ma jakiegoś) a w ręce brzytwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX