W 2018 roku Amerykanie zainstalują pierwsze działo elektromagnetyczne na pokładzie niszczyciela

Nowa, bardzo groźna broń, ma szansę stać się powszechnie używana przez amerykańskie wojsko. W czym tkwi jej sekret?

Działo elektromagnetyczne (z ang. "Rail gun"), jedna z najbardziej niszczycielskich broni testowana od lat przez armię USA, ma wkrótce zostać wdrożona do użytku. Już za dwa lata pierwsze takie działo ma znaleźć się na pokładzie niszczyciela. Tym samym potwierdzają się wcześniej ogłaszane plany, wedle których działa miały znaleźć się w powszechnym użytku do roku 2025. Jak tłumaczy Fox News generalicja chce przyspieszyć i pominąć etap testowania prototypów.

Czytaj też: Chińska armia ma laserowe karabiny. To tylko straszaki?

Gung Ho Vids

Fot. YouTube/Gung Ho Vids

 

Dlaczego ta broń jest taka groźna?

Pociski wystrzeliwane z działa nie zawierają materiałów wybuchowych. Sekret potężnej niszczycielskiej siły tkwi w energii kinetyczni, masie i prędkości dochodzącej do 2700m/s (ośmiokrotnie więcej niż prędkość dźwięku). Pocisk jest miotany przez  potężne pole magnetyczne.

Działo magnetyczne może być niszczycielskie również dlatego, że Amerykanie pracują nad ulepszeniem pocisków, które miałoby wystrzeliwać. Nowy rodzaj pocisku miałby mieć możliwość zmieniania kursu w trakcie lotu dzięki wykorzystaniu modułu GPS. Wojskowi nazwali to "zdolnością do obrania nowego celu w trakcie lotu". Wystrzeliwany za pomocą rail guna miałby mieć zasięg około... 320 kilometrów. Pociski do railguna są też po prostu dużo tańsze niż tradycyjne.

Przerażający arsenał, którym wojskowi mają do dyspozycji JUŻ DZIŚ. Zobacz to!

Pocisk wystrzelony przez działo elektromagnetyczne

Fot. General Atomics

Za FoxNews

Więcej o:
Komentarze (74)
W 2018 roku Amerykanie zainstalują pierwsze działo elektromagnetyczne na pokładzie niszczyciela
Zaloguj się
 • wolf2000

  Oceniono 68 razy 38

  "Działo elektromagnetyczne (z ang. "Rail gun"), jedna z najbardziej niszczycielskich broni testowana od lat przez armię USA"

  Poziom dziennikarstwa - dziennikarskie dno. Ta broń nie jest wcale bardzo niszczycielska. Chodzi o stosunek ceny do zasięgu. Działa konwencjonalne nie mają takiego zasięgu, broń rakietowa ma znacznie większy zasięg ale jest bardzo droga. Na dziś najbardziej niszczycielska broń to zdecydowanie ciągle broń termojądrowa. Dalej w kolejności pewnie jest jądrowa, biologiczna i może chemiczna. Broń opisywana przez autora jest na pewno dużo mniej niszczycielska niż np. pociski i bomby kasetowe produkowane np. w Polsce.

 • login-xyz

  Oceniono 31 razy 17

  Ale mi tam bron! Antoni ma satelitarna wyrzutnie parowek..

 • n29a

  Oceniono 15 razy 9

  Już myślałem, że najbliższe otoczenie Naczelnika biorą jako tajnych doradców rządowych do zwalczanych krajów.

 • bielik2

  Oceniono 8 razy 8

  Po przeczytaniu tytułu na głównej, o niszczycielskiej broni w rękach Amerykanów byłem przekonany, że nasz ZUS zabierają do siebie, a tu takie rozczarowanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX