Oni zostali mistrzami w najpopularniejszej grze świata [FINAŁ IEM 2016]

League of Legends to gra, w którą codziennie gra prawie 30 milionów ludzi. Odbywające się na IEM 2016 w katowickim Spodku finały zgromadziły pełne trybuny, ale niestety nie były zbyt emocjonujące.

W finałowym meczu starły się dwie drużyny. Sporym zaskoczeniem była pierwsza - europejski Fnatic, złożony z przedstawicieli różnych krajów. W regularnym sezonie ligowym nie radziła sobie zbyt dobrze, lokując się w środku stawki.  Na IEM pokonała m.in. dwie drużyny z Chin, by w finale trafić na SKT Telecom T1. Drużyna tej koreańskiej organizacji zdobyła dwukrotnie mistrzostwo świata w League of Legends - choć jej skład był niemal zupełnie inny. Niemal, bowiem niezmiennie kapitanem pozostaje Lee "Faker" Sang-hyeok, uznawany za najlepszego gracza w League of Legends. SKT było więc zdecydowanym faworytem.

 

Wielki finał Intel Extreme Masters 2016 Fot. Łukasz Józefowicz

 

Finał rozgrywano w formacie "Najlepsze z 5" - czyli do momentu, gdy któraś drużyna wygra 3 mecze. W pierwszym inicjatywa na początku należało do Fnatic, stopniowo uzyskiwali przewagę na mapie jednak SKT perfekcyjnie wykorzystało ich błąd i pokonało. Podobni potoczył się drugi mecz - Koreańczycy wyczekali na odpowiedni moment i również odnieśli zwycięstwo. W trzecim spotkaniu Fnatic zupełnie straciło ducha, a SKT przejęło inicjatywę, robiąc z przeciwnikami, co chciało. Chcąc oszczędzić fanom smutnego spektaklu, Fnatic poddało się po nieco ponad 20 minutach i zakończyło turniej na drugim miejscu, z 20 tysiącami dolarów nagrody dla pięcioosobowej drużyny. SKT Telecom T1 potwierdziło swoją formę i zabrało do domu 50 tysięcy.

 

Wielki finał Intel Extreme Masters 2016 Fot. Łukasz Józefowicz

 

W niedzielę także zakończyły się zawody w konkurencyjną dla League of Legends grę Heroes of the Storm, gdzie zwyciężył europejski zespół Dignitas z nagrodą 25 tysięcy dolarów. W karcianą grę Hearthstone zwyciężył Esteban "AKAWonder" Serrano powiększając stan swojego konta o 5 tysięcy dolarów. Zaś w Intel Challenger - zawodach kobiet w Counter Strike: Global Offensive - drużyna WRTP (We Run This Place), która otrzymała 15 tysięcy dolarów.

Więcej o:
Komentarze (17)
Oni zostali mistrzami w najpopularniejszej grze świata [FINAŁ IEM 2016]
Zaloguj się
 • skttrbrain

  Oceniono 9 razy 3

  LoL to jest właśnie spory LOL. Stoją za nim wielcy developerzy, a nagrody na poziomie 20k na pięć osób to śmiech na sali. Konkurencyjna i FAJNIEJSZA Dota2 to ponad 6 mln $ dla zwycięzców mistrzostw świata. A ta gra powstała z niczego i jest całkowicie darmowa.

 • Michal Wojciul

  Oceniono 25 razy 1

  Zły dział. To pasuje do Sport a nie do Technologie.

  Ujmę to tak. Jak wprowadzą powtórki wideo z meczów piłki nożnej czy będziecie o wynikach pucharu polski też pisać tutaj?

 • okrutnykibol

  Oceniono 34 razy 0

  Grubasek po prawej to raczej pomyślałby o tym, żeby pobiegać, popływać, poskakać, a nie siedzieć przy komputerze. Rośnie pokolenie komputerowych cherlaków, a znakiem ich szczególnym zwolnienie z lekcji Wuefu.

 • gm

  Oceniono 3 razy -1

  takie imprezy powinny byc zakazane bo to promocja zacheta do czego ? nic dobrego z tego nie wynika

 • awitold

  Oceniono 27 razy -3

  Ten artykuł powinien wisieć w dziale sportowym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX