Windows Phone 7 na trzech rodzajach telefonów?

Pod koniec stycznia w Sieci pojawiły się pierwsze informacje o wymaganiach sprzętowych systemu Windows Phone 7 - wynikało z nich, że OS ten będzie przeznaczony przede wszystkim dla droższych smartfonów, wyposażonych w duże, dotykowe wyświetlacze. Okazuje się jednak, że nie tylko - z najnowszych wypowiedzi przedstawicieli Microsoftu wynika, że WP7 będzie dostępny na trzech typach telefonów...

Do tej pory wiedzieliśmy, że Windows Phone 7 będzie oferowany na telefonach wyposażonych w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, wyświetlacz o przekątnej 3,6" (lub większej) i rozdzielczości WVGA (czyli 800 x 480 pikseli lub coś zbliżonego), akcelerometr, cyfrowy kompas, co najmniej 8 GB wbudowanej pamięci i cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o minimalnej rozdzielczości 5 megapikseli. Czyli raczej na urządzeniach z górnej półki.

 

Teraz jednak przedstawiciele australijskiego oddziału Microsoftu dostarczyli nieco więcej informacji na ten temat - w przygotowanym przez serwis Noisetosignal.com.au podcaście technologicznym Frankly Speaking Michael Kordahi i Andrew Coates ujawnili, że Windows Phone 7 będzie instalowany na trzech typach telefonów komórkowych/smartfonów.

 

Pierwszy z nich to ten opisany powyżej - czyli urządzenie ze stosunkowo dużym ekranem dotykowym, pozbawione fizycznej klawiatury. Drugi typ, to smartfon wyposażony zarówno w dotykowy wyświetlacz, jak i wysuwaną klawiaturę QWERTY (coś w stylu Motoroli Droid). Trzeciego rodzaju dokładnie nie opisano - ale pojawiły się sugestie, że może to być klasyczny telefon typu "candybar" - czyli standardowe urządzenie z niewielkim ekranem i typową klawiaturą numeryczną pod nim.

 

Więcej informacji: Noisetosignal.com.au (podcast trwa ok. 40 minut), ZDNet.co.uk (Mary-Jo Foley z ZDNet jako pierwsza szerzej opisała ów podcast).

 

Daniel Cieślak