Prototyp procesora Intela - 48 rdzeni robi wrażenie

To naprawdę sporo.

 

Gdy AMD wprowadza do sprzedaży procesory 12-rdzeniowe (najtańszy z nich kosztuje ponad 2000 PLN), Intel podczas trwających targów informatycznych CeBIT pokazał eksperymentalny procesor 48-rdzeniowy. Ten superkomputer na pojedynczej płytce krzemowej  zużywał w trakcie pracy 75W, co nie jest jakąś zawrotną liczbą, jak na procesor. Co więcej, Intel pokazał aplikacje, które mogłyby wykorzystać jego moc. Jeden z programów w czasie rzeczywistym analizował obraz z kilku kamer zamontowanych na dachu samochodu i rozpoznawał ludzi i samochody, a wszystko w celu wykrywania zagrożeń w trakcie jazdy.Taki procesor i oprogramowanie mogłyby stać się w przyszłości podstawą samochodów kierowanych przez komputer, co z kolei na zawsze mogłoby wyeliminować weekendowy dylemat - brać samochód, czy nie.Na tym filmiku możecie obejrzeć płytę główną z 48-rdzeniowym procesorem, choć ostrzegamy że jest on dosyć nudnawy.

 

Kuba Gładykowski

Gdy AMD wprowadza do sprzedaży procesory 12-rdzeniowe (najtańszy z nich kosztuje ponad 2000 PLN), Intel podczas trwających targów informatycznych CeBIT pokazał eksperymentalny procesor 48-rdzeniowy. Ten superkomputer na pojedynczej płytce krzemowej zużywał w trakcie pracy 75W, co nie jest jakąś zawrotną liczbą, jak na procesor. Co więcej, Intel pokazał aplikacje, które mogłyby wykorzystać jego moc. Jeden z programów w czasie rzeczywistym analizował obraz z kilku kamer zamontowanych na dachu samochodu i rozpoznawał ludzi i samochody, a wszystko w celu wykrywania zagrożeń w trakcie jazdy.

Taki procesor i oprogramowanie mogłoby stać się w przyszłości podstawą samochodów kierowanych przez komputer, co z kolei na zawsze mogłoby wyeliminować weekendowy dylemat - brać samochód, czy nie.

Na tym możecie obejrzeć płytę główną z 48-rdzeniowym procesorem: https://www.youtube.com/watch?v=L_cXi7uyJU4, choć ostrzegamy że jest on nudnawy