Obrazek dnia - "Facebook nowej generacji"

SolarisGate

Solaris Gate (aka Infinity ver. 0.0.31 :: site) to nowy projekt Piotra Tymochowicza, medialnego (a jakże!) specjalisty od PRu.Dzisiaj serwis został pokazany publiczności.

 

Solaris Gate daje możliwość uczestnictwa w:

portalu Arka, portalu Rebelia, Społeczności Comm21

Nie wiem co to jest, ale brzmi zabawnie. Ja chyba wybiorę portal Rebelia i trochę potrolluję.

 

Cena? Poniżej 50zł za rok. Ale chyba warto, ponieważ serwis:

da Ci możliwość uwiecznienia wszystkiego, co wprowadzisz, w tym Ciebie samego

Konkretna oferta.

 

No dobrze - koniec żartów, trochę faktów. Serwis daje nam możliwość hostingu plików, a także stworzenia własnego awatara. Płatna usługa ma gwarantować ciągłość hostingu tychże danych, nawet po naszej śmierci - dlatego powinniśmy wyznaczyć kogoś, kto po nas takie konto w serwisie przejmie (tzw. Sukcesor). Będzie także coś w rodzaju bloga i coś w rodzaju forum. Taki w miarę standardowy serwis społecznościowy. Będziemy mogli także przechowywać fragmenty naszego DNA.

 

Szczerze mówiąc ja nie widzę w SolarisGate żadnej usługi, której nie moglibyśmy zrealizować również gdzie indziej - za darmo. Mam natomiast nieodparte wrażenie, że projekt Piotra Tymochowicza skierowany jest do trochę mniej wyrobionej internetowej publiki, która podejdzie do zapowiedzi o "cyfrowej nieśmiertelności" z entuzjazmem. I, być może, zapłaci te 97zł za 2 lata trwania abonamentu. A przecież nie takie rzeczy już sprzedawano...

 

R.Z.

 

PS Tytuł notki pochodzi z bloga Solaris Gate.