Microsoft i Apple - ocieplenie stosunków

W zeszłym tygodniu Steve Ballmer przemawiał na wydziale informatyki Uniwersytetu Waszyngtońskiego. W ciepłych słowach wyraził się o sukcesie iPhone'a i pochwalił App Store. Czyżby zmiana podejścia?

 

Od kilku miesięcy trwają rozmowy o zmianie Google na Bing jako domyślnej wyszukiwarki i jest to jeden z potencjalnych powodów zaskakująco miłych słów. Kolejnym może być próba połączenia sił do walki ze wspólnym wrogiem - zarówno Apple jak i Microsoft konkurują z Google. Brier Dudley z The Seattle Times zadał Steve'owi Ballmerowi wprost pytanie, czy to oznacza, że wróg wroga jest przyjacielem - indagowany uśmiechnął się tylko i odmówił odpowiedzi.

 

Ciekawe, czy ocieplenie stosunków jest tylko chwilowe i ma pomóc w promocji Binga (albo wywrzeć nacisk na Google), czy też oznacza w dłuższej perspektywie jakąś formę współpracy pomiędzy Microsoftem i Apple. Jeszcze w 2007 roku Steve Ballmer wyśmiewał iPhone'a (przed premierą urządzenia), ale ostatni czas pokazał, że to produkt konkurencji zagarnia rynek, Windows Mobile stoi w miejscu, a Windows Phone 7 dopiero majaczy na horyzoncie - trudno więc dziwić się złagodzeniu stanowiska.

 

[via AppleInsider, The Seattle Times]

 

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: