Bezprzewodowa stacja dokująca dla Twojego laptopa

Ze stacjami dokującymi jest ten problem, że najczęściej ich nie ma, a jeżeli już są, to są brzydkie i zajmują niepotrzebnie miejsce. Bezprzewodowe rozwiązanie zmienia ten stan rzeczy.

 


Stacje dokujące spotyka się najczęściej w firmach i umożliwiają one podłączenie laptopa na raz do większego monitora, prawdziwej klawiatury, myszki, głośników i stałego łącza. Są to zazwyczaj niczym się wyróżniające podłużne kawałki plastiku, w których proces podłączania laptopa potrafi być karkołomną operacją precyzyjnego wymierzenia kąta dokowania zsynchronizowanego z odpowiednio dobraną siłą docisku.


Do tego jeśli macie już kupionego laptopa, musicie znaleźć odpowiadającą mu stację dokującą, gdyż każda jest dopasowana do układu wyjść z tyłu komputera.Rozwiązaniem na te wszystkie niedogodności jest bezprzewodowa stacja dokująca USB Easy Dock firmy Warpia. Firma ta sprzedawała dotychczas rozwiązania umożliwiające bezprzewodowe podłączanie komputera do telewizora. Korzystając ze swoich doświadczeń, wymyśliła następujący system: w dowolnym miejscu biurka (lub pod nim) stawiacie pudełko wielkości modemu, podłączone do monitora, klawiatury, myszki i głośników. Gdy siadacie do biurka ze swoim (dowolnym!) laptopem, wystarczy podłączyć do niego bezprzewodowe urządzenie USB, które skomunikuje się z pudełkiem. Od razu po tym, cieszycie się pełnowymiarowym stanowiskiem pracy.

 

Schemat działania stacji dokującej Easy Dock

 

No prawie. W urządzeniu niestety brakuje wejścia dla kabla LAN i tu będziecie musieli polegać na Wi-Fi w laptopie. Również taka stacja dokująca nie naładuje Wam laptopa, więc trzeba pamiętać o ręcznym podłączeniu zasilania. Jest to jednak mała cena za możliwość swobodnego poruszania laptopem podłączonym do stacji dokującej.Cena tej możliwości to 427 PLN.Trochę drogo, jednak należy pamiętać że za tą cenę dostaniemy bezprzewodową stację dokującą, kompatybilną z Windowsem XP/7/Vista oraz Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz każdym laptopem. Do tego przesyłany z laptopa na monitor obraz może mieć maksymalną rozdzielczość 1400x1050 (1440x900 w wersji panoramicznej), a filmy HD 720p. Wszystko szyfrowane 128 bitowym kluczem AES.

 

Kuba Gładykowski

Więcej o: