Bezprzewodowa ładowarka do iPhone

Jeśli nie chce Ci się wtykać przewodu ładowarki do iPhone'a, przytul bezprzewodową ładowarkę Hug.


Bezprzewodowe ładowanie urządzeń to nie science-fiction, tylko technologia coraz bardziej rozpychająca się na rynku. Od dwóch lat istnieje Wireless Power Consortium - konsorcjum wyznaczające standardy bezprzewodowych technologii ładowania, zrzeszające takie firmy, jak Samsung czy LG.

W zgodzie z tymi standardami firma Case Mate zaprezentowała obudowę do iPhone'a, umożliwiającą jego bezprzewodowe ładowanie. Telefon z obudową, należy położyć na specjalnym padzie (nie mylić z iPadem), by zaczął ładować się w takim samym tempie, jak przy podłączeniu do klasycznej ładowarki.

Poniżej prezentacja Hug'a:
Niestety, obudowa ta, psuje cały wysiłek designerów iPhone'a, zamieniając stylowy wygląd telefonu w coś, co szczególnie z tyłu bardziej przypomina telefon HTC Hero

Moglibyśmy się pocieszać, że obudowa ta przynajmniej ochroni cenną zawartość przed porysowaniami - co z tego, skoro i tak nikt jej nie zobaczy :/ Sam pad do ładowania, jako zgodny ze standardem, posłuży nam w przyszłości do ładowania innych urządzeń. Cały zestaw kosztuje 100$.

A nam się przypomina nieprzyzwoita reklama analogicznego rozwiązania sprzed pół roku, które kosztuje tyle samo i może ładować trzy urządzenia na raz - pod warunkiem że do każdego z nich dokupimy przystawkę wartą około 40$:

 

 

Kuba Gładykowski