Mozilla namawia do aktualizacji

Wciąż korzystasz z Firefoksa 3.0 lub 3.5? Mozilla lada chwila zacznie cię namawiać do przesiadki na Fx 3.6.

 

Organizacja poinformowała wczoraj, że właśnie rozpoczyna wielką operację zachęcania użytkowników starszych wydań open-source'owej przeglądarki do przesiadki na najnowszą wersję - Firefox 3.6. Dlatego też od dziś takim osobom co pewien czas wyświetlane będzie okienko pop-up z informacją o tym, że dostępne jest już nowe wydanie i krótkim opisem jego zalet. Komunikat pojawiać się będzie w Firefoksie automatycznie, jeśli użytkownik przez minutę nie będzie używał klawiatury.

 

W oknie będą do wyboru 3 opcje - "Zapytaj mnie później" (jeśli ktoś wybierze tę, okno pojawi się ponownie po 24 godzinach), "Nie, dziękuję" oraz "Pobierz nową wersję".

 

Mozilla świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z czynników powstrzymujących użytkowników przed migracją jest fakt, iż zaraz po premierze Fx 3.6 okazało się, iż wiele dodatków do przeglądarki nie jest zgodnych z najnowszym wydaniem. Ale teraz podobno większość problemów rozwiązano - organizacja zapewnia, że już ponad 90% wszystkich dodatków poprawnie współpracuje z Firefoksem 3.6.

 

Dodajmy, że migracja do Firefoksa 3.6 faktycznie wydaje się rozsądnym pomysłem - wydanie to pozbawione jest wielu uciążliwych problemów występujących we wcześniejszych wersjach (zoptymalizowano w nim m.in. zużycie pamięci). Przesiadkę w pierwszej kolejności powinni rozważyć ci użytkownicy, którzy wciąż korzystają z Firefoksa 3.0 - bo Mozilla zakończyła już świadczenie wsparcia technicznego dla tej wersji i nie udostępnia już dla niej poprawek bezpieczeństwa. A to znaczy, że jeśli w przeglądarce wykryte zostaną jakieś poważne błędy, to użytkownicy będą narażeni na ataki.

 

Daniel Cieślak

Więcej o: