Najszybsze pamięci RAM na rynku

Wraz ze wsparciem dla coraz szybszych procesorów płyty główne oferują wsparcie dla szybszych pamięci DDR3. Na przeciw im wychodzą właśnie producenci RAM.Zapowiada się szybka i gorąca wiosna na rynku pamięci RAM.

W styczniu firma G.Skill ogłosiła premierę najszybciej taktowanych na rynku pamięci RAM DDR3 pracujących z częstotliwością 2400MHz. Do chłodzenia tych pamięci oprócz radiatorów zastosowano wiatrak. Kosztują one 583PLN za zestaw 2x2GB i współpracują na razie tylko z sześcioma płytami głównymi. Widać to nie wystarczyło inżynierom G.Skill, gdyż dwa miesiące później (na zakończonych niedawno targach CeBIT) pokazali wersję pracującą z prędkością 2500Mhz.

Corsair również w styczniu pokazał swoją wersję pamięci 2400MHz z serii Dominator GT, za 565PLN (cena za 2GB). A że zaleca kupno do nich systemu chłodzącego z dwoma wiatrakami, za 100PLN, za pełny zestaw przyjdzie zapłacić 665 PLN.
Dominator GT z dwoma wentylatorami
System chłodzący kształtem przypomina radiator procesrów Pentium III

 

Na targach CeBIT prężył też muskuły tajwański producent Team Group, który pokazał pamięci z serii Xtreem LV taktowane 2400Mhz o pojemności 2GB. Cena nieznana.
Moduły Xtreem LV

 

Z kolei Kingston dziś zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pamięci HyperX o szybkości 2400 MHz. Moduły te trafią do sprzedaży pomiędzy kwietniem a czerwcem. Cena jeszcze nie jest znana.
HyperX Kingstona z dużym radiatorem
Ostra jak maszynka Gillete z wieloma ostrzami

 

Przed zakupem którejkolwiek z tych pamięci, upewnijcie się wpierw, czy będą one na pewnno współpracować z Waszą płytą główną (w wielu przypadkach konieczny może być update BIOSu)

 

Kuba Gładykowski