Czytnik e-booków Alex firmy Spring Design w przedsprzedaży

Można już zamówić dwuekranowego Aleksa napędzanego Androidem i zaopatrzonego w WiFi. Górny panel (przekątna 6 cali) to typowy czarno-biały e-papier, zaś dolny kolorowy wyświetlacz dotykowy (3,5 cala) zastępuje przyciski. Cena 399$, w sklepach od 14 kwietnia.

 

Producent zapowiedział także wersję z 3G, ale ponieważ urządzenie może odtwarzać multimedia i służyć jako normalna przeglądarka internetu, zapewne trochę poczekamy - nie ma przeszkód technicznych, tyle że wytwórca jeszcze się nie zdecydował w jaki sposób inkasować od klientów opłaty za transfer.

 

Cieszy kolejny czytnik e-booków wchodzący na rynek, bo im szersza oferta, tym łatwiej wybrać urządzenie dopasowane do własnych preferencji. Producenci czegoś się widać nauczyli i iPadowi nie zamierzają łatwo odpuścić. Tak przy okazji, czy Alex czegoś wam nie przypomina? Mnie od razu przyszedł do głowy Nook i skojarzenie miałem słuszne - Spring Design już pod koniec ubiegłego roku poinformował, że pozwie Barnes&Noble o naruszenie własności intelektualnej i skopiowanie rozwiązań z Aleksa.

 

[via Gizmodo]

 

Tomasz Andruszkiewicz