Kopiuj/wklej w Windows Phone 7 będzie, ale później?

Po kontrowersyjnej zapowiedzi braku funkcjonalności kopiuj/wkej w nowym systemie Microsoftu dla smartfonów podniosła się spora wrzawa. Wygląda obecnie na to, że firma próbuje ostudzić emocje i nieco złagodzić stanowisko, choć oficjalne dementi jeszcze się nie pojawiło.

 

Serwis istartedsomething informuje (powołując się anonimowe ale dobrze poinformowane źródło), że funkcja ta była rozważana i szeroko dyskutowana, oraz że zespół twórców ma nadzieję dołączyć ją szybko po premierze systemu. Ma z tego wynikać, że deweloperzy obawiali się opóźnienia, ale piszą już odpowiedni kod.

 

Przyznam szczerze, że mnie to nie przekonuje. Jeśli jest zagrożenie opóźnieniem premiery systemu, to mówi się "nie będzie na razie kopiuj/wklej, bo uważamy że jest zbędne, ale jakby co, to zawsze możemy dodać w kolejnej aktualizacji", a nie "nie będzie i to świadoma decyzja". Podobną "świadomą decyzję" podjęło Apple w iPhoneOS, ale po dwóch latach zrewidowali poglądy. Może warto uczyć się na błędach, tym bardziej że do niedawna były to błędy innych?

 

[via istartedsomething]

 

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: