WePad - niemiecki konkurent iPada

Niemiecka firma Neofonie zaprezentowała właśnie tablet internetowy o nazwie WePad. Urządzenie mocno przypomina iPada, a jego producent wcale się tego nie wstydzi - mówi wprost, że WePad to taki lepszy iPad.

 

Specyfikacja urządzenia faktycznie wygląda całkiem interesująco - wyposażono je w ekran o przekątnej 11,6" i rozdzielczości 1366 x 768, procesor Intel Atom 1,66 GHz, układ graficzny GMA3150, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci Flash, dwa standardowe porty USB, czytnik kart pamięci, wbudowaną kamerę, Bluetooth 2.1, WiFi, gniazdo karty SIM oraz akcelerometr (moduł GPS ma być opcjonalny). Całość pracuje pod kontrolą Androida (co ważne, wbudowana przeglądarka w pełni obsługuje technologię Adobe Flash).

 

Widać więc, że przechwałki Niemców nie są do końca bezpodstawne - WePad faktycznie w kilku kategoriach góruje nad iPadem (ma szybszy procesor, większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, ma też standardowe porty USB). Ale iPad też wygrywa w kilku kategoriach - w droższych wersjach ma więcej pamięci (maksymalnie 64 GB), dłużej pracuje na baterii (WePad do 6 godzin, produkt Apple - do 10). A na dodatek jego klienci będą mieli dostęp do  największego katalogu aplikacji na świecie - App Store. Użytkownicy WePada będą mogli korzystać z Android Market - ale jego zasoby są znacznie mniejsze niż w przypadku serwisu Apple (inna sprawa, że Android Market rozwija się ostatnio w imponującym tempie).

 

Ciekawostką jest fakt, iż WePad będzie oferowany wraz z usługą WeMagazine ePublishing Eco System, umożliwiającą klientom łatwy dostęp do najróżniejszych periodyków w postaci elektronicznej - warto odnotować, że Apple również pracuje nad czymś takim (firma prowadzi negocjacje w tej sprawie z największymi amerykańskimi wydawcami prasy).

 

Niestety, na razie nie podano ceny oraz przewidywanego terminu premiery urządzenia.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.

 

Daniel Cieślak