SanDisk wprowadza kartę microSDHC o pojemności 32 GB

Dużo jak na kawałek plastiku o wymiarach 11 x 15 mm.

Rekordowo dużo. Żadna inna karta microSDHC nie może pochwalić się taką pojemnością. Producent zmieścił ją w tak małej karcie, używając procesu technologicznego 32 nm, oraz pakując trzy bity informacji do jednej komórki (w przeciwieństwie do pozostałych producentów, którzy pakują dwa). Niestety wraz z większą ilością bitów w komórce, wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, dlatego nie powierzylibyśmy tej karcie naszych najcenniejszych zbiorów, ale zdjęcia wakacyjne i mp3 owszem. Nas odstrasza łatwość, z jaką można zgubić takie maleństwo, wypakowane po brzegi 32GB danych.

SandDisk microSDHC 32GB

Należy pamiętać, że karta ta nie będzie pasowała do urządzeń obsługujących karty microSD - po sformatowaniu w nich otrzymamy zwykłą kartę 2GB. Potencjał karty wykorzystają jedynie urządzenia obsługujące karty microSDHC.

Jest to ostatnia karta tego typu - standard ten nie przewiduje większych pojemności niż 32GB. Jeśli potrzebujesz więcej, musisz poczekać na nowe karty w standardzie SDXC, o maksymalnej pojemności 2TB.

Cena: 575 PLN

[via: computerworld.com]

Kuba Gładykowski