Microsoft potwierdza Couriera?

Courier to nazwa prototypowego, dwuekranowego tabletu, którym Microsoft od kilku miesięcy nęci użytkowników - tyle, że do tej pory nie zadeklarował, czy faktycznie chce wprowadzić na rynek takie urządzenie. Ale wczoraj w blogu MS pojawił się pewien tajemniczy wpis...

 

Serwis AllThingsDigital informuje, że ów wpis opublikowany został w niespecjalnie popularnym blogu JobsBlog (w którym pracownicy działu HR tłumaczą wszystkim zainteresowanym, dlaczego warto pracować w Microsofcie). Wymieniono w nim nadchodzące produkty koncernu, w pracach nad którymi mogliby uczestniczyć nowi pracownicy - był to m.in. Windows Phone 7, Internet Explorer 9 oraz... tablet Courier (co ciekawe, po więcej informacji wpis odsyłał do artykułu serwisu Engagdet.com).

 

Zaraz po nagłośnieniu tej sprawy wpis w blogu został zmodyfikowany - zniknęły z niego wszelkie odniesienia do Couriera. Oczywiście, trudno całe to zamieszanie uznać za 100-procentowe potwierdzenie tego, że Microsoft zamierza wprowadzić swój tablet na rynek - ale ów wpis zdaje się sugerować, że urządzenie jest czymś więcej niż tylko kolejnym prototypem, który nigdy nie wyjdzie poza microsoftowe laboratoria. Tym bardziej, że ostatnio mamy na rynku prawdziwy wysyp tabletów - lada chwila w USA zadebiutuje iPad Apple, podobne produkty zapowiedziały też HP, Dell oraz Asus.

 

Dodajmy, że Courier nieco się wyróżnia na tle wspomnianych powyżej urządzeń - z pierwszych zapowiedzi wynika, że będzie wyposażony w dwa ekrany dotykowe, układ Tegra 2 Nvidii oraz system Windows CE 6 (ten sam, który jest podstawą Windows Phone 7). Szerzej o urządzeniu pisaliśmy m.in. w tekście: "Tablet Microsoftu Courier - na rynku w drugiej połowie roku?".

 

Daniel Cieślak