Zune HD - teraz z 64 GB pamięci?

Niektórzy już pewnie zapomnieli, że Microsoft ma w ofercie całkiem fajny odtwarzacz multimedialny - Zune HD. Okazją do jego przypomnienia jest fakt, iż właśnie pojawił się nowy model - wyposażony w 64 GB pamięci flash.

 

Do tej pory najbardziej pojemny Zune HD mógł zmagazynować najwyżej 32 GB. O nowym modelu na razie nie wiadomo właściwie nic - jedyna informacja na jego temat to odnośnik, który pojawił się w weekend na oficjalnej stronie Microsoftu (na razie kliknięcie na niego kończy się wyświetleniem informacji o błędzie).

 

Warto wspomnieć, że Zune HD to naprawdę całkiem przyzwoity odtwarzacz multimedialny - Microsoft stworzył mocno zainspirowane iPodem Touch urządzenie ze świetnym, 3,3-calowym dotykowym wyświetlaczem, wydajnym układem graficznym (Tegra Nvidii), przyjemnym dla oka i ergonomicznym interfejsem oraz kilkoma interesującymi dodatkami (HDMI, obsługa klipów wideo HD, wbudowane radio HD oraz WiFi).

 

Niestety, urządzenie pojawiło się na rynku zdecydowanie zbyt późno (debiutowało dwa lata po iPodzie Touch) - dlatego też mimo wielu zalet Zune HD zdobył do tej pory raczej nikłą popularność. I trudno się spodziewać, by wprowadzenie modelu z 64 GB pamięci mogło w jakikolwiek sposób to zmienić.

 

Więcej informacji: Zune.net.

 

Daniel Cieślak