Zagrajmy w to - na podłodze. Interaktywne gry planszowe

Wraz z dominacją komputerów w codziennym życiu, trudno zagonić dzieciaki do gry w Scrabble (nie wspominając już o Chińczyku). Może dzięki temu konceptowi, obrazek rodziny grającej wspólnie w grę towarzyską, będzie częstszym widokiem.

 

- Tato, mamo - mam najnowsze Command and Conquer. Zagramy razem po kolacji ? - niejednemu rodzicowi łzy stanęłyby w oczach, gdyby ich pociecha tak się odezwała.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Queens zaprezentowali ich wersję technologii posługiwania się pojedynczymi obiektami prezentującymi dane, które mogą wchodzić ze sobą w interakcje. Nie jest to nowość, i tak, tak, wiemy, podobne systemy były już pokazywane. Ten pokazuje jak można w prosty sposób połączyć grę, animację i interakcję, na przykładzie Osadników z Catanu.  Widzicie już Cywilizację IX rozgrywaną na podłodze ? I to w dodatku bez konieczności "nabywania stołu za $10000".

 

Obecna wersja systemu bazuje na projektorze zawieszonym nad powierzchnią do zabawy, obok którego mieści się system śledzenia kafli. Systemy przyszłości mogłyby wykorzystywać kafle zbudowane z materiałów OLED lub kropek kwantowych.

 

Poniżej, dla przypomnienia, "stół za $10000"

 

Kuba Gładykowski
Więcej o: