Będą płatne aktualizacje systemu iPada?

Wraz z rozesłaniem iPhone OS 3.2 SDK do deweloperów, Apple przesłało plik z umową licencyjną. To co w nim znaleźli ludzie z MacRumors nie wygląda najlepiej.

 

Oprócz normalnego, prawniczego żargonu i wielu wielu literek, znajdują się też takie:

 

Apple udostępni ci wszelkie aktualizacje oprogramowania iPad OS, które mogą pojawiać się od czasu do czasu, aż do kolejnej głównej wersji oprogramowania iPad OS następującej po wersji wysłanej do ciebie wraz z iPadem, włącznie, za darmo. Na przykład, jeśli twój iPad pierwotnie posiadał oprogramowanie iPad 3.x, Apple zapewni ci dowolną aktualizację iPad OS, która wyjdzie aż do oprogramowania iPad 4.x włącznie. Takie aktualizacje i wersje nie muszą zawierać całości funkcji oprogramowania, które Apple dołącza do nowszych modeli iPada.

 

Czytając między wierszami możemy się dowiedzieć, że - owszem - dostaniemy za darmo aktualizacje i kolejną dużą wersję, ale za kolejne być może będziemy musieli zapłacić. Wygląda to na model pośredni: nie jest tak źle, jak z iPodami Touch, gdzie trzeba zapłacić za każdą dużą aktualizację, ale i nie tak różowo jak w przypadku iPhona, którego użytkownicy za aktualizacje nie płacą. Czy ktoś mi może wyjaśnić, dlaczego tak jest?

 

[via MacRumors]

 

Tomasz Andruszkiewicz