Opera dla iPhone OS - milion pobrań

W pierwszą dobę od oficjalnego wprowadzenia przeglądarki Opera Mini do serwisu App Store, program został pobrany ponad milion razy. Aplikacja ta jest w tej chwili najpopularniejszym darmowym programem dostępnym w serwisie Apple'a.

 

Z informacji przedstawionych przez Opera Software wynika, że w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności program Opera Mini dla iPhone OS został zainstalowany na 1 023 380 urządzeniach firmy Apple (iPhone'ach i iPodach Touch). W obliczu tych informacji trudno się dziwić, że przedstawiciele Opery są bliscy ekstazy - Lars Boilesen, szef firmy, oświadczył:

 

Użytkownicy iPhone'a mają dziś wybór - liczby pokazują, że chętnie korzystają z nowego sposobu na szybsze surfowanie po Sieci (...) Mamy od nich mnóstwo uwag  - zamierzamy je wykorzystać do usprawnienia naszego produktu i dopasowania go do potrzeb użytkowników.

 

Te uwagi faktycznie mogą się przydać - bo z pierwszych testów wynika, że choć Opera dla iPhone'a faktycznie jest szybsza niż domyślnie zainstalowana przeglądarka Safari, to jednak programowi daleko do doskonałości. Użytkownicy narzekają m.in. na problemy z powiększeniem stron oraz skalowaniem tekstu na niewielkim wyświetlaczu.

 

Dodajmy, że dla podkreślenia skali swojego sukcesu Opera dołączyła do komunikatu prasowego grafikę, przedstawiającą ranking najczęściej pobieranych z App Store darmowych aplikacji. Opera Mini znalazła się na pierwszym miejscu we wszystkich krajach, w których oficjalnie dostępny jest serwis Apple'a

 

Daniel Cieślak