HP All-in-One 200 z wyświetlaczem LED

HP postanowiło upchnąć wysokiej klasy komputer do formatu All-in-One, czyli zrezygnowało z oddzielnej obudowy, chowając wszystkie podzespoły w monitorze. Nowy model o numerze 200 wygląda inaczej i kosztuje mniej niz poprzednie urządzenia HP.

 

HP All-in-One 200 to zmiana w strategii HP. Produkt jeszcze tańszy niż wcześniejsza seria 300, a do tego obdarzona zupełnie innym wyglądem. Część ekspertów porównuje nowy wizerunek do komputerów Apple z serii iMac.

 

Model 200 wyposażony jest w 21,5-calowy wyświetlacz z podświetleniem LED o rozdzielczości 1080p. Nowy ekran nie jest dotykowy, ale za to bardziej wydajny i ekologiczny. Dodatkowo, konstrukcja oparta na bazie jednego stojaka pozwala na regulowanie kąta nachylenia oraz obrotu monitora, co wcześniej nie było tak łatwe.

 

Podstawowa wersja HP All-in-One 200, zawierająca procesor Dual Core 2,6GHz, 4GB RAM, dysk 500GB, zintegrowaną kartę GMA X4500, oraz DVD z możliwością nagrywania i technologią LightScribe (wypala na etykiecie płyty zadane grafiki) kosztuje 699 dolarów i dostępny jest na srtronie producenta. Górną granicę ciężko zdefiniować.

 

Nowy wygląd zdecydowanie nada komputerom HP więcej charakteru maszyny użytkowej, niż zabawki. Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz i obracanay ekran bardziej się chyba przydają w domu niż wszelkiej maści dotykalne menu i tym podobne.

 

Pytanie tylko czy skoro firma prezentuje nową serię All-in-One dość podobnych do iMaca oznacza, że wizerunek promowany przez HP wcześniejszymi seriami 300 oraz 600 nie zadziałał?

 

[via Ubergizmo]

 

Łukasz Cichy