Kontrowersyjne okulary z kamerą HD

Serwis Sexy Gadgets zaprezentował okulary przeciwsłoneczne firmy Sniper, z kamerą wysokiej rozdzielczości w całości wbudowaną w oprawkę.

 

Gadżet jest conajmniej kontrowersyjny. Cały sprzęt nagrywający upchnięty został rzekomo w ramce okularów, nie dając postronnemu obserwatorowi nawet szansy na zorientowanie się, że jest nagrywany.

 

Z jednej strony świadczy to o sprawności technologii, z drugiej zaś dramatycznie narusza prawo do prywatności. Eksperci zwracają również uwagę, że niedługo podobne okulary mogą się stać zmorą premierowych pokazów filmów kinowych. Zwłaszcza, że urządzenie ma posiadać wbudowaną kamerę HD, a więc nagrywać w naprawdę wysokiej rozdzielczości.

 

Póki co nie ma żadnych informacji ani odnośnie ceny ani dostepności urządzenia. Z pewnością jednak wszelkiej maści prywatni detektywi i agenci tajnych służb mają swoje sposoby aby dowiedzieć się tak błahych szczegółów.

 

[via Ubergizmo]

 

Łukasz Cichy

Więcej o:
Komentarze (2)
Kontrowersyjne okulary z kamerą HD
Zaloguj się
  • it_works

    0

    Pozwolę sobie zainteresować czytelników okularami amerykańskiej firmy PIVOTHEAD zdobywajacej przebojem światowy rynek innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kamer POV. PIVOTHEAD jest producentem okularów przeciwsłonecznych oraz sportowych z wbudowaną mini kamerą rejestrującą obraz w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem. To już nie tylko kolejny gadżet, ale bardzo dobrze wykonane okulary o sportowej stylistyce z doskonałej jakości kamerą. W ofercie producenta znajdują się cztery modele okularów: Aurora, Durango, Moab i Recon. Każdy model posiada kilka stylizacji kolorystycznych i różne szkła także wymienne które pozwolą na idealne dopasowanie do gustów przyszłych użytkowników. PIVOTHEAD stale pracuje nad rozwojem możliwości swojego produktu wprowadzając nowe moduły takie jak Pivothead WiFi Drive umożliwiający komunikację WiFi pomiedzy okularami a urządzeniami przenośnymi takimi jak iPhone, iPad, oraz innymi pod kontrolą systemu Android, Pivothead MemVac służący do zgrywania materiału z okularów i zarządzania ustawieniami bez potrzeby podłączenia do komputera. Firma PIVOTHEAD oferuje także możliwość wykonania i zamontowania szkieł korekcyjnych według indywidualnej recepty w dokładnie takiej samej technologii jak oryginalne okulary PIVOTHEAD. Z pełną ofertą i specyfikacją techniczną można zapoznać się na stronie producenta Pivothead.com oraz dystrybutora Pivothead.pl

  • Gość: SPY SHOP

    0

    kamery podsluchy na stronie 007gsm.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX