Ballmer zapowiada nowego Messengera

Szef Microsoftu poinformował, że już za kilka miesięcy koncern udostępni nową wersję swojego komunikatora internetowego - Windows Live Messenger. Aplikacja ma być wyposażona w sporo nowych funkcji - m.in. możliwość prowadzenia czatów wideo w rozdzielczości HD, udostępniania rozmówcom treści ze stron WWW oraz narzędzia integrujące komunikator z serwisami społecznościowymi.

 

Steve Ballmer oficjalnie zapowiedział nowego Messengera podczas konferencji na Uniwersytecie w Sao Paulo - poinformował przy okazji, że komunikator będzie pierwszym z wielu nowych narzędzi, które pojawią się w ramach nowej wersji Windows Live (koncern pracuje właśnie nad znaczącym uaktualnieniem dla swojego pakietu usług webowych).

 

Nowy Windows Live Messenger ma integrować wszystkie kontakty danego użytkownika - zarówno z komunikatora, jak i serwisów społecznościowych (Facebook, MySpace czy Linkedln). Przewidziano np. funkcję automatycznego synchronizowania statusu ustawionego na komunikatorze np. z kontem na Facebooku. Michał Kostrzewa z polskiego oddziału Microsoftu tłumaczy:

 

Wraz z rozpowszechnianiem się Internetu, sieć naszych znajomych stale się powiększa. Codziennie napływa do nas masa informacji, przez co coraz trudniej jest nam pozostać w kontakcie z osobami, na których najbardziej nam zależy. Dlatego przy tworzeniu nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger skupiono się na stworzeniu narzędzia, które ułatwi nam przeglądanie aktywności użytkowników, którzy są nam najbliżsi. (...) Nowy Windows Live Messenger integruje wiadomości o aktywnościach naszych znajomych z różnych serwisów i portali. Można będzie także stworzyć listę ulubionych osób, których działania w sieci będą wyróżnione, dzięki czemu łatwiej i szybciej dowiemy się, co u nich słychać.

 

Co ważne, z nowej wersji Windows Live Messenger będzie można korzystać zarówno na komputerze PC, jak i na telefonach komórkowych i smartfonach z systemem operacyjnym Microsoftu. Spośród pozostałych nowości warto wspomnieć m.in. o zintegrowaniu z WLM wyszukiwarki Bing (dzięki temu będzie można szukać informacji bezpośrednio z poziomu kokmunikatora) czy funkcji wyróżniania wybranych użytkowników

 

Obecnie aplikacja jest testowana przez pracowników Microsoftu. Za kilka tygodni powinna pojawić się wersja beta, zaś po kolejnych kilku miesiącach - finalna.

 

Więcej informacji o WLM znaleźć można w blogu Microsoftu.

 

Daniel Cieślak

Więcej o: