Skyfire 2.0 - przeglądarka dla Androida z obsługą Flash

Nowa wersja przeglądarki Skyfire 2.0 na Androida obiecuje obsługę Flash. Skyfire (to również nazwa producenta) nie staje jednak po przeciwnej stronie linii frontu niż Apple - wygląda na to, że w przyszłości chciałby zobaczyć swoją aplikację również na iPhonach.

 

Rozwiązanie jest następujące - przeglądarka, po odczytaniu strony z elementami Flash, pokazuje filmy w postaci ikon w dodatkowym pasku narzędzi. Po wybraniu jednego z nich zewnętrzny serwer dokonuje "w locie" transkrypcji na HTML5, a wynik odtwarzany jest na ekranie smartfona. Dzięki przeniesieniu obliczeń "w chmurę", aparat nie musi ani mieć odtwarzacza Flash, ani jego zasoby i bateria nie są narażone na wielkie obciążenia. Problem, który widzę, jest analogiczny do "darmowości" publicznej opieki zdrowotnej - skądś się musi brać moc obliczeniowa, która będzie konwertować materiał do lekkiej postaci.

 

Skyfire 2.0 działa na Androidzie 1.5, 1.6, 2.0 i 2.1. Oprócz obsługi Flash wspiera Facebooka, Twittera, emaile i SMSy oraz oferuje automatyczne wyszukiwanie informacji w oparciu o aktualnie przeglądaną zawartość.

 

[via Skyfire]

 

Tomasz Andruszkiewicz