Nokia Ovi Maps - nawigacja z Twoim głosem

Nokia rozpieszcza ostatnio użytkowników swoich produktów - kilka miesięcy temu koncern udostępnił im nieodpłatnie program do nawigacji GPS, a teraz dołożył do tego sympatyczny dodatek w postaci możliwości nagrania własnych komunikatów drogowych.

 

Aby z niego skorzystać, wystarczy zainstalować darmową aplikację Own Voice (dostępną w Ovi Store - sklepie z aplikacjami dla Nokii) i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi przez program (czyli nagrać po kolei 53 wykorzystywane przez Ovi Maps komunikaty głosowe).

 

Nagranie można zapisać w pamięci telefonu lub opublikować na stronie Own Voice - wtedy będą je mogli również pobrać inni użytkownicy urządzeń fińskiego koncernu (co więcej - można też udostępniać je za pośrednictwem Facebooka).

 

Przypomnijmy: Ovi Maps do niedawna był płatny, ale w styczniu Nokia poinformowała, że z aplikacji mogą za darmo korzystać użytkownicy większości urządzeń firmy wyposażonych w moduł GPS. Program jest od tego momentu domyślnie instalowany na smartfonach Nokii, można go też pobrać ze strony firmy.

 

Ovi Maps zawiera obecnie szczegółowe mapy drogowe 74 krajów. Aplikacja dostępna jest w 46 językach.

 

Więcej informacji: serwis Own Voice.

 

Daniel Cieślak

Więcej o: