Jak zrobić kartę MicroSIM? Wystarczą nożyczki i nóż...

Pewien pomysłowy Brytyjczyk kupił sobie iPada 3G - problem w tym, że w Wielkiej Brytanii nie mógł w pełni korzystać z jego możliwości, ponieważ urządzenie obsługuje niedostępne na Wyspach karty MicroSIM. Johna Bensona to jednak nie zraziło - ujął w dłonie nóż oraz nożyczki... i przerobił zwykłą kartę SIM na wersję micro.

 

Operacja okazała się zadziwiająco łatwa - wystarczyło przyciąć kartę ze wszystkich stron, potem odciąć jeden z rogów, a następnie umieścić ją w odpowiednim gnieździe w iPadzie. Benson zapewnia, że po uruchomieniu urządzenie poprawnie wykryło kartę SIM, a następnie bez większych problemów połączyło się z siecią operatora Vodafone.

 

Na jego stronie znaleźć można pełną, ilustrowaną instrukcję przeprowadzenia całej operacji - powinna się przydać również Polakom, którzy zechcą kupić iPada 3G (bo u nas karty MicroSIM również nie są dostępne). Radzimy tylko uważać na palce...

 

Dodajmy, że teoretyczną możliwość przeprowadzenia takiej operacji potwierdzili już kilka miesięcy temu przedstawiciele instytutu ETSI (European Telecommunications Standards Institute) - na łamach serwisu CNet.com poinformowali, że nowe karty od tradycyjnych SIM różnią się wyłącznie rozmiarami.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie JohnBenson.net.

 

Daniel Cieślak