Tablet Google potwierdzony

Szef amerykańskiego operatora komórkowego Verizon przyznał w rozmowie z The Wall Street Journal, że jego firma zamierza wprowadzić do oferty tablet marki Google. Urządzenie ma być bezpośrednim rywalem iPada Apple'a.

 

Plotki o tym, że Google szykuje swój własny tablet, krążą od dobrych kilku miesięcy - wynika z nich, że koncern pracuje nad urządzeniem z dotykowym ekranem, WiFi i 3G, które będzie umożliwiało m.in. surfowanie po Sieci, uruchamianie aplikacji, czytanie e-booków, odtwarzanie multimediów itp. Innymi słowy, będzie robiło wszystko to, co iPad firmy Apple.

 

Do tej pory jednak nie było właściwie wiadomo, czy ów tablet ma w ogóle szansę wyjść z fazy prototypu. Okazuje się, że raczej tak - Lowell McAdam, dyrektor operacyjny Verizon, oświadczył w rozmowie z dziennikarzem WSJ, że jego firma wspomaga Google w pracy nad tabletem i zamierza wkrótce wprowadzić to urządzenie do swojej oferty. Dla operatora ma to być szansa na skuteczne konkurowanie z największym rywalem - koncernem AT&T (który współpracuje z Apple - oferując swoim klientom m.in. iPhone'a i iPada).

 

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że do niedawna nieoficjalnie mówiono, że iPhone może się wkrótce pojawić również w ofercie Verizon - ale w obliczu powyższych informacji wydaje się to teraz mało realne.

 

Serwis Bloomberg twierdzi, że tablet Google będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android - a to znaczy, że jego użytkownicy będą mieli dostęp do całkiem pokaźnej (i szybko rosnącej) kolekcji programów dostępnych w serwisie Android Store (obecnie liczy on ok. 50 tys. pozycji).

 

Daniel Cieślak

Więcej o: