Pomysł Google na aktualizację Microsoft Office 2010

Dzisiaj ma miejsce premiera Microsoft Office 2010 dla klientów biznesowych. Do końca tygodnia pakiet biurowy koncernu z Redmond wyjdzie z fazy beta, a w czerwcu pojawi się w sklepach. Co na to Google? "Nie kupujcie Office 2010 - korzystajcie z waszych starych wersji w połączeniu z Dokumentami Google".

 

 

Na swoim blogu Google namawia, aby nie inwestować w nową wersję pakietu biurowego Microsoftu. We wpisie zawarto milczące założenie, że większość z nas posiada już jakąś wersję Office'a, kompatybilną z konkurencyjnym webowym produktem koncernu z Mountain View. Dyplomatycznie więc Google nie zachęca do całkowitej "przesiadki" z Office'a na Dokumenty, ale twierdzi, że równie dobre rezultaty pracy osiągnie się wykorzystując oba pakiety na raz. Na blogu znalazło się także porównanie wydatków na pakiety.

 

Ciekawe posunięcie taktyczne. Trzeba natomiast pamiętać, że Microsoft także udostępnić ma podstawowe narzędzia Office'a w Sieci. W przeglądarce można będzie korzystać z Worda, Excela, PowerPointa oraz OneNote'a. Do tego trzeba pamiętać o Docs.com - dokumentach zintegrowanych z Facebookiem.

Więcej o: