Nowy Toughbook CF-31

Po odświeżeniu przez Panasonica średnich modeli linii Toughbook przyszedł czas na okręt flagowy - pancerny CF-30 zostaje zastąpiony nie mniej wytrzymałym CF-31. Wersja  standardowa kosztuje 3329 funtów brytyjskich. Netto.

 

W porównaniu z CF-31 biznesowe modele wydają się kruche i nietrwałe. Laptop spełnia rygorystyczne normy: międzynarodową cywilną IP-65 (cyferki oznaczają pełną pyło- i bryzgoszczelność) oraz wojskową amerykańskiego Departamentu Obrony MIL-STD-810G. Jeśli spadniecie z nim z 180 cm, nic się nie stanie (przynajmniej urządzeniu). Nawet jeśli trwa właśnie piaskowa burza i jednocześnie zacina ulewny deszcz.

 

Laptop ma dwukrotnie większą wydajność niż poprzednik. Jego sercem jest procesor Intel Core i5, z vPro i Turbo Boost. Posiada dwa układy graficzne, z możliwością przełączenia: wydajną kartę ATI Mobility Radeon HD 5650 oraz wbudowaną Intel HD. Dotykowy, 13,1-calowy wyświetlacz XGA przystosowany jest do pracy w pełnym słońcu, dysponuje jasnością 1000 nit (cd/m2). Wśród opcji komunikacyjnych mamy radiowe WWAN, WLAN, WiMAX i bluetooth, zaś w dodatkowym porcie możemy umieścić drugie połączenie LAN, firewire lub modem. Obrazu dopełniają cztery gniazda USB, HDMI i opcjonalna kamera internetowa.

 

Laptop mający działać w rejonie działań wojskowych lub np. na platformie wiertniczej musi mieć pojemny akumulator. CF-31 w podstawowej wersji z Windows 7 wytrzyma do 11,5 godziny pracy bez zewnętrznego źródła prądu.

 

[via Realwire]

 

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: