Wysyłaj zdjęcia do komputera prosto z aparatu

Firma Eye-Fi wprowadziła na rynek kartę Explore X2 z pamięcią o pojemności 8GB, wyposażoną w moduł Wi-Fi i funkcję Geotagging, która precyzyjnie lokalizuje zrobione za pomocą aparatu zdjęcia.

 

Karta Eye-Fi Explore X2 na pewno pomoże jakoś zorganizować masy zdjęć robione w trakcie długotrwałych wycieczek. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi/n fotografie będą błyskawicznie wyfruwać z aparatu i lądować w wyznaczonym, podpiętym do sieci, komputerze.

 

Geotagging pozwala natomiast na dokładne określenie gdzie dane zdjęcie zostało zrobione, z możliwością umieszczania ich na specjalnej mapie. Przydatna funkcja opróżniania pamięci kasuje materiały, które zostały bezpiecznie przesłane do miejsca przeznaczenia. Dzięki temu w aparacie prawdopodobnie nigdy nie zabraknie pamięci.

 

Najlepsze jest jednak to, że Explore X2 współpracuje z większością aparatów. Co oznacza, że nie trzeba wydawać więcej pieniędzy niż na samą kartę. Dokładna lista urządzeń tu.

 

Cena karty Eye-Fi Explore X2 to 99,99 dolarów, ale dostępna jest także wersja Geo X2 z pamięcią o pojemności 4GB - w cenie 69,99 dolarów.

 

[via Eye.Fi]

 

Łukasz Cichy

Więcej o: