Gadżet dnia: Kask Reevu MSX1 ze wstecznym lusterkiem?

Tnąc powietrze z prędkością 200 km na godzinę ostatnie o czym się myśli to zerkanie w lusterka. Niestety, aby zachować względne bezpieczeństwo podróży konieczna jest wiedza dotycząca sytuacji na drodze. Z pomocą przychodzi firma Reevu i jej kask ze wstecznym lusterkiem.

 

Kaski Reevu wyposażone są w trzyczęściowe zwierciadło, którego zakończenie znajduje się na szczycie przedniej osłony. Urządzenie nie wykorzystuje wyświetlaczy, kamer ani innych elektronicznych elementów. Działa na zasadzie peryskopu. W tylnej części kasku znajduje się szeroki ekran który wychwytuje z obrazu nieregularności takie jak oślepiające światło, szkodliwe promienie UV itp. Samo zwierciadło zaś wykonane zostało z poliwęglanu. Producent argumentuje, że w związku z tym jest niezwykle lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe.

 

Brak elementów elektronicznych, przede wszystkim, daje pewność bezawaryjnego działania systemu, ale także obniża koszt produkcji w porównaniu do podobnych produktów wykorzystujących ekrany LCD i kamery.

 

Producent przyznaje, że jednoczesne obserwowanie dwóch rozbieżnych widoków nie jest początkowo łatwe i trzeba się do tego przyzwyczaić. Jeśli jednak opanuje się tę "sztuczkę" kask okazuje się niezwykle wygodny w użyciu.

 

 

Kask Reevu MSX1, po latach eksperymentów, trafił wreszcie do seryjnej produkcji. Jego sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 375 dolarów.

 

[via Coolest Gadgets]

 

Łukasz Cichy

Więcej o: