RIM też zaoferuje tablet?

Kanadyjska firma Research in Motion (producent smartfonów z serii BlackBerry) również pracuje nad tabletem - twierdzi serwis Boy Genius Report. Szykuje się kolejny konkurent iPada?

 

Z  pierwszych zapowiedzi wynika, że RIM zamierza pozycjonować swój tablet jako typowe urządzenie multimedialne - jego zadaniem będzie odtwarzanie multimediów, przeglądanie stron WWW oraz czytanie e-booków. Boy Genius Report powołuje się na anonimowych pracowników kanadyjskiej firmy - twierdzą oni m.in., że prace nad urządzeniem są już w zaawansowanym stadium (RIM chce je wprowadzić na rynek najpóźniej w grudniu tego roku).

 

Na razie o specyfikacji tabletu BlackBerry nie wiadomo zbyt wiele - BGR poinformował jedynie, że będzie on wyposażony w ekran o przekątnej 8,9" i że urządzenie nie będzie wyposażone w moduł 3G. Jeśli więc użytkownik zechce surfować po Sieci w miejscu, w którym nie będzie dostępna sieć WiFi, będzie musiał podłączyć tablet do smartfona Blackberry (np. via Bluetooth) i skorzystać z jego połączenia komórkowego.

 

Warto dodać, że producent urządzeń z serii BlackBerry pracuje obecnie nad nową wersją swojego systemu operacyjnego - niewykluczone, że zostanie ona wyposażona w nowe funkcje, przydatne właśnie dla użytkowników tabletów.

 

Jeśli RIM zdąży wprowadzić na rynek swój tablet w podanym wyżej terminie, to znaczy, że w tym roku może pojawić się co najmniej kilku godnych uwagi konkurentów iPada - oprócz produktu z logo BlackBerry będą to m.in. tablety HP (firma pracuje ponoć nad urządzeniem z systemem WebOS) czy Google.

 

Daniel Cieślak

Zdjęcie BLACKBERRY PlayBook 64 GB
BLACKBERRY PlayBook 64 GB
  • System operacyjny: BlackBerry OS
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 64 GB
2 opinie

Parametry techniczne

Procesor ARM Cortex A9 Częstotliwość procesora 1 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 64 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1024 x 600
Przekątna ekranu 7 cali Aparat 5 Mpx
Kamera przednia 3 Mpx Wyjście telewizyjne Tak
USB microUSB System operacyjny BlackBerry OS
Bluetooth 2.1 Moduł GPS Nie

Parametry fizyczne

Waga 0,40 kg Wymiary 194 x 130 x 9,9 mm
Więcej o: