Kolorowy e-papier w przyszłym roku?

Firma Plastic Logic, która przyjmuje już zamówienia na czarno-biały czytnik e-booków QUE ProReader (650 dolarów za wersję z 4 GB pamięci i WiFi, 800 dolarów za wersję z 8 GB, WiFi i 3G) zapowiada, że pod koniec 2011 będzie miała gotową technologię kolorowego e papieru, a wprowadzi ją do masowej produkcji w 2012.

 

Niestety, chociaż w zapowiedziach e-papier Plastic Logic miał być elastyczny, to prototypy QUE ProReadera wydają się być dość sztywne. Może wyświetlacz jest elastyczny, ale obudowa, baterie i elektronika ewidentnie nie. Natomiast dużym plusem jest z pewnością rozmiar karty e-papieru w urządzeniu - jest praktycznie wielkości kartki A4 (a dokładniej, wielkości kartki rozmiaru Letter). Czytnik jest przy tym bardzo cienki i lekki - waży niecałe pół kilograma, ma być również dość odporny na uszkodzenia i zarysowania.

 

Czarno-białe QUE ProReadery ma być wysyłane do klientów już pod koniec czerwca, więc niedługo będziemy mieli okazję się przekonać, jak technologia e-papieru Plastic Logic sprawuje się w porównaniu do konkurencji.

 

[via Electronics Weekly]

 

Leszek Karlik