Nowy (trochę) lepszy MacBook

Apple odświeżyło najtańszego spośród swoich laptopów - 13-calowego białego MacBooka. 'Odświeżenie' to może zbyt duże słowo, bardziej pasuje 'lifting', choć w jednym aspekcie (czasu pracy na baterii) zmiana jest wyraźna. Urządzenie, tak jak poprzednik, kosztuje 999 dolarów.

 

Wszyscy, którzy oczekiwali znacznie silniejszych procesorów (plotki mówiły o Core i5) będą zawiedzeni. Laptop napędza Intel Core 2 Duo 2,4 GHz (w poprzedniej wersji, dostępnej od października 2009, był to 2,24 GHz). W sumie trudno było wierzyć pogłoskom, skoro nawet 13-calowy MacBook Pro nie dostał takich jednostek. Pozostały 2 GB pamięci RAM, karta graficzna zmieniła się na Nvidia GeForce 320M (wcześniej 9400M). Plastikowa wersja korpusu unibody jest taka sama.

 

Bardzo cieszy natomiast zmiana akumulatora - w obecnej wersji ma on zapewnić zasilanie nawet przez 10 godzin (w porównaniu z dotychczasowymi, i tak wyśrubowanymi, siedmioma godzinami). A jeżeli nie potrzebujecie nowego modelu, to warto sprawdzić poprzednie - powinny tanieć.

 

[via Apple]

 

Tomasz Andruszkiewicz