MIT wyróżnia 10 technologii, które zmienią świat

Na łamach periodyku Technology Review specjaliści z MIT w 10 punktach zebrali aktualnie raczkujące technologie, które w perspektywie nieodległej przyszłości zmienią świat.  

 

Technologie w świecie informacyjnym rozwijają się w zastraszającym tempie. Wszystko dzięki płynnej wymianie idei i olbrzymim pieniądzom, które kłębią się w cieniu naukowych laboratoriów. Politechnika Massachusetts Institute of Technology znana jest na świecie jako wylęgarnia rewolucyjnych pomysłów. Tym bardziej interesujące, w których konkretnie technologiach specjaliści z Bostonu upatrują przyszłości.

Więcej o:
Komentarze (3)
MIT wyróżnia 10 technologii, które zmienią świat
Zaloguj się
 • squadack

  Oceniono 2 razy 2

  Co za idiotyzm?!? KAŻDY beton czy tynk wapienny do pełnego związania wykorzystuje CO2. Wiązanie pełne betonu (i tynku wapiennego) polega na związaniu Ca(OH)2 z CO2 i w ostateczności stworzenie mocnej struktury z CaCO3 przy wydzieleniu wody jako produktu ubocznego.

 • kajetan.sawa

  Oceniono 1 raz 1

  Ad. 1
  "Pytanie tylko co na to właściciele upraw rzepaku."
  Czy dziennikarze w dzisiejszych czasach naprawdę muszą być tacy tępi i nie mieć bladego pojęcia, o czym piszą?
  Tak się składa, że właściciele upraw rzepaku są zachwyceni (a przynajmniej powinni być) tą wiadomością, gdyż synteza biopaliwa przebiega według następującego schematu:
  olej roślinny + alkohol -> glicerol + biopaliwo

  Polecam udać się do liceum i uważać na lekcjach chemii. Chociaż po ostatniej reformie to nie będziecie pewnie wiedzieć co to jest H20...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX