iPadowa księgarnia wciąż rośnie - nowa aplikacja Barnes & Noble

Podczas gdy wielkie amerykańskie księgarnie sprzeczają się, która oferuje więcej pozycji e-książek całą śmietankę spija tablet Apple`a. Czy może w drugą stronę - żadna księgarnia, która chce coś znaczyć nie może sobie pozwolić na brak obecności na najpopularniejszym czytniku na rynku.

 

Barnes & Noble udostępniło na App Store swoją aplikację umożliwiającą korzystanie z zasobów jednej z największych, o ile nie największych w ogóle, amerykańskich księgarni.

 

Ciekawostką jest, że konkurencyjna księgarnia - Amazon przygotowała swoją aplikację już na premierę iPada. Mimo, iż w sprzedaży znajdował się jej własnej konstrukcji czytnik książek o nazwie Kindle. Barnes & Noble postanowiło z pewnych względów poczekać za zrobieniem swojego kroku.

 

W rzeczywistości jednak, czytnik jest w tym przypadku rzeczą wtórną, obie księgarnie dążą bowiem do możliwie szerokiego udostępnienia swoich zasobów. Zakupione książki znajdować się mogą na wirtualnym koncie użytkownika, dostępne do "czytania" za pośrednictwem dowolnego urządzenia.

 

Pocieszamy się myślą, że kiedyś i u nas działać będą podobne wynalazki...

 

[via Cnet News]

 

Łukasz Cichy

Więcej o: