Plotka: nowa wersja Apple TV za 99 dolarów

Ptaszki w Engadget ćwierkają, że firma z Cupertino przygotowuje nową wersję odtwarzacza multimedialnego Apple TV. Według informacji ze źródła "bardzo zbliżonego do Apple" ma kosztować 99 dolarów.

 

Urządzenie ma być "iPhonem bez wyświetlacza" - będzie napędzane procesorem A4. Ma mieć 16 GB pamięci flash i pracować na zmodyfikowanym iPhone OS. Pamięć nie powinna być problemem: plotka twierdzi, że materiały będą przechowywane w "chmurze", zaś dla tych, którzy chcą mieć wszystko u siebie, będzie możliwe połączenie z urządzeniem zewnętrznej pamięci Time Capsule. Nowy Apple TV ma umożliwiać strumieniowanie obrazu z rozdzielczością Full HD, będzie posiadać wyłącznie wyjście wideo i gniazdo zasilania. Redaktorzy sugerują, że nie usłyszymy o nim na zbliżającej się konferencji WWDC 2010, bo Apple skupi się tam na prezentacji nowego iPhona, ale prace nad nowym urządzeniem idą podobno pełną parą.

 

Jeśli plotka się potwierdzi, szczególnie w przypadku ceny, Apple TV może być hitem. Ja podchodzę do tych rewelacji sceptycznie i wolałbym zobaczyć choćby zgubiony w barze prototyp, jeżeli nie informację producenta.

 

[via Engadget]

 

Tomasz Andruszkiewicz