HP przygotowuje chmurowe drukarki

Niecały miesiąc temu Google przedstawiło ideę drukowania przez chmurę - bez sterowników, z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Pomysł padł na podatny grunt, firma HP ogłosiła, że będzie produkować sieciowe drukarki korzystające z tej koncepcji.

 

HP zapowiedziało cztery modele sieciowych drukarek, które będą dysponowały adresem e-mail, przez który przyjmować będą zlecenia. System ePrintCenter ma zapewnić sterowniki, tak aby zlecenia można było wysłać np. z smartfonu. Najtańszy model HP Photosmart e-All-in-One ma kosztować 99 dolarów i pojawić się w USA jeszcze w tym miesiącu. Inne, bardziej zaawansowane, kosztujące od 149 do 299 dolarów, będą dostępne na świecie w sierpniu i wrześniu. Google potwierdziło, że nowe urządzenia HP będą kompatybilne z ich koncepcją Cloud Printing - prezentację działania można obejrzeć tutaj.

 

Pomysł podoba mi się, ale wciąż mam wątpliwości co do bezpieczeństwa. Nie tylko obawiam się przesyłania przez chmurę nieszyfrowanych dokumentów do wydruku, ale boję się, że moją e-drukarką przyjmującą zlecenia e-mailem zainteresują się spamerzy, którzy teraz będą bombardować mnie swoimi ulotkami w pełnym kolorze i drukowanymi na moim własnym papierze fotograficznym.

 

[via HP, Chromium Blog]

 

Tomasz Andruszkiewicz