QUE ProReader odpływa w nieokreśloną przyszłość

Prototyp czytnika ebooków pokazany na CES 2010, przedsprzedaż i jej wstrzymywanie, przesuwanie terminów, szukanie inwestora. Tym razem firma Plastic Logic - anulując przedsprzedaż - nie podała żadnej daty. Może i lepiej.

 

Przypomnijmy - w marcu potencjalni klienci (oraz ci, co złożyli zamówienia) dowiedzieli się, że zamiast do kwietnia poczekają do czerwca. W kwietniu Plastic Logic, za pośrednictwem Financial Times, szuka nowych inwestorów. W maju przedsprzedaż i kuszenie technologią kolorowego e-papieru (w 2012 roku). Dzisiaj, po kolejnym niedotrzymanym terminie, anulowanie zamówień i jednoczesne zapewnianie o przełomowości urządzenia, ekscytacji twórców i konieczności dalszego czekania - oczywiście w trosce o jak najlepszy produkt.

 

Czy QUE ProReader w ogóle wejdzie do sprzedaży? Wątpię. Bardzo dobre (obiecywane) parametry nie zmienią faktu, że to czytnik ebooków z czarno-białym wyświetlaczem (choćby i najlepszym). 650 czy 800 dolarów nie wygląda dobrze w czasach, gdy Kindle i Nook zjechały poniżej dwustu.

 

[via Engadget]

 

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: